Skocz do zawartości

[80l] START! PROPOZYCJE? <Nowe foto str.2>


adiii16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sugeruję:

-zmienić podłoże na drobniutkie i jednolite;

-tło najtaniej będzie zrobić z czarnego brystolu może być pognieciony (prawie strukturalne:P),

-obsadzić gęsto drobnolistnymi roślinami: cabomba, hygrophila polisperma, rotala, ceratophyllum demersum i zasłonić nimi grzałkę i filtr;

-wkomponować jakiś ładny korzonek albo i dwa;

-usunąć tą ceramiczną ozdóbkę...

-dołożyć conajmniej 20W do oświetlenia;

-dozować CO2 żeby zielsko rosło.

 

Co zamierzasz tu hodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym stadko kirysków 5-6 sztuk, kilka jakichś kąsaczowatych rybek, jakieś zwinniki lub coś podobnego. Przede wszystkim mogą być molinezje 3 samiczki i jeden samiec lub mieczyki w takim samym składzie, albo gupiki.Może też być parka prętników.Świetnie pasowałoby też stado neonów. To moje propozycje ale pamiętaj żeby nie przesadzić z łączną liczbą ryb w akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mogą być molinezje 3 samiczki i jeden samiec lub mieczyki w takim samym składzie, albo gupiki.

Molinezje? 80 l jest dla nich za małe. Skoro nie masz jeszcze obsady pomyśl nad jakimś biotopem.

Proponuję:

 

Azja:

-Harem 1+3 Bojownik lub 1+3 Prętnik (karłowaty, trójbarwny, niebieski)

-15x Razbora

-Krewetki np Red Cherry/Babaluti itd

-4x Piskorek Myersa

-5x Otoskek

lub

-10x Brzanka (Różowa, Sumatrzańska, Zielona)

-4x Piskorek Myersa

-5x Otosek

 

Ameryka:

-5x Otosek

-2x Pielęgniczka Kakadu lub Ramizera

-20x neon Czerwony lub Bystrzyk Czarny

-6x Kirysek Spiżowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 OBSADA oczywiście propozycja

jeśli chcesz mieć stadne rybki to

np neon innesa 15 szt lub razborki klinowe 15

do tego jeden samiec bojownika i 3 samiczki .

Jeżeli myślisz nad podłożem mi bazalt to nie kupuj kirysków !!!

tło jakieś ciemne pognieciony brystol

jakiś większy korzeń na 2/3 akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Absolutnie nie! Skalary to ryby nie na ten litraż. U Ciebie tylko by skarłowaciały. Jest mnóstwo innych pięknych ryb, podałam Ci przykładowe aranżacje. Zajmij się najpierw wystrojem, bo jest kiepski. A o rybkach i ich ewentualnym dokupowaniem pomyśl później. Czasami ryby przy pięknym wystroju są tylko dodatkiem. Nie traktuj ich jak coś najważniejszego. Nawet z najpiękniejszymi gatunkami ryb akwarium nie będzie ładne jeśli wystrój będzie do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady były już ciekawe propozycje, więc nie będę dublować. Brakuje większego korzenia, może kamieni, które warto byłoby obsadzić mchem. Jak na razie kompletuj rośliny, bo kiedy zapełnisz nimi akwarium, to będzie widać co można zmienić. Najważniejszy jest ogólny plan, a potem to już jakoś pójdzie :) Uwielbiam mech i właśnie tego mi u Ciebie brakuje. Koleżanka wyżej ma rację co do kolejności zakupów. Lepiej będzie wpuścić nowych lokatorów do przemyślanej aranżacji niż poszerzać obsadę w tym momencie i grzebać im nad "głowami" szukając miejsca dla nowych roślin ;)

 

Jeżeli postawisz na rośliny to pamiętaj o CO2 i nawozach, a na pewno będziesz cieszyć się ich wzrostem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cały czas jest licho pusto czegoś mu ciągle brakuje. Nie myślę tu o roślinach bo sam ich mam mało w swoim baniaku ale o braku wyraz, jest takie nijakie. Pomyśl co byś chciał hodować i do tego staraj się odnieść wygląd swojego akwa. Jeśli chcesz mieć zadowolenie z tego co lubisz to pomyśl nad tym dobrze. I zrób to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przepraszam za moją wcześniejszą wypowiedz ale ten porcelanowy żółwik w akwarium zupełnie mnie rozbił. Teraz wygląda to dobrze. Ale nie widzę rybek, przy takim jeszcze jałowym podłożu muszą być, żeby naturalnie nawozić, może krewetki na początek?? i rzeczywiści przydałby się jakiś większy korzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...