Skocz do zawartości

Informacje o pielęgnicach...


Fishu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w sklepie akwarystycznym pojawiły się 3 nowe gatunki pielęgnic : Flower horn, Carpinte i Sewerum... (nie mogę sobie przypomnieć 2 części nazwy). Problem w tym, że nazwy są po łacińsku, a ja nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tych rybach. Czy ktoś mógłby mi przybliżyć wymagania i temperament tych rybek?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich akwarystów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnice w wiekszosci przypadków praktycznie nie mają wymagań co do parametrów , kranówa im wystarczy..

ale musisz pamiętać , że pielegnice są wrażliwe na braki tlenu , no i są "brudasami" przy nich wydajny filtr to rzecz bardzo ważna ....

 

Severum - pielęgnica jedna z łagodniejszych

FlowerHorn - mieszanka pielęgnic , często sie krzyżuje z cytrynową , a jak wiadomo , Cytrynowa do łagodnych nie należy , tak więc myśle że może coś odziedziczyć po rodzicu ... ale to tylko moja myśl , akurat z tą pielęgnicą nie miałem do czynienia...

Carpinte - to jest perłowa - ta ryba z tego co mi znane jest jedną z bardziej terytorialnych oraz agresywnych pielegnic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 450 l wystarczy żeby trzymać pare Barwniaków czerwonobrzuchych, pare p. Sajica i pare p. Severum. Chdzi mi o dół akwa bo z doświadczenia wiem że pielęgnice trzymają się głównie dna. W górnych partiach akwa mam inne rybki, ale one nie przeszkadzają barwniakom i Sajicom, więc Severum tez by pewnie nie przeszkadzały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odmianie Gold , bardzo trudno , jedynie po tarle i po wykluciu młodych możesz ocenić czy to para.... kup tak , jeżeli severumy są z tego samego miotu i są w tym samym akwarium ... wybierz 1 najwiekszego z wszystkich , i 2-3 mniejsze , moze Ci sie z tego trafi para... a jeden-dwa pójdą do wydania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sewerun możma odróżnić jeśli są wystarczająco duże, spójż na pletwe grzbietową a dokładnie jej zakończenie smica ma ostre atomiast samiec ma ostry jak by długi miecz

 

 

http://www.wildaboutbritain.co.uk/galle ... um8347.jpg to samiec

http://3.bp.blogspot.com/_oh7l1Dln4YQ/S ... everum.jpg a to samica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanie . A mianowicie czy kolor p. Severum jest istotny. Tzn. czy mogę kupić np. samicę w kolorze cytrynowym a samca takiego w paski (jak na pierwszym zdjęciu - post wyżej) i czy będzie z nich para?

Dzisiaj w sklepie była dostawa (ostatnio nie zdążyłam się załapać) i przywieźli 2 rodzaje (cytrynowe i te w paski). Lubie jak rybki mają różne kolorki i stąd moje pytanie. Pani w sklepie niestety nie umiała mi na nie odpowiedzieć. :zamieszany:

Liczę na szybką odpowiedź bo te pielęgnice rozchodzą się jak ciepłe bułeczki ;)

 

Z góry dziekuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...