Jump to content

Czym karmicie swoje glonojady, kiryski, kosiarki itp???


zuziczek98
 Share

Recommended Posts

Posiadam glonojada gatunku Hypostomus Multiradiatus, 3 kiryski oraz 2 kosiarki. Czym karmicie swoje ryby żerujące na dnie??? Pokarmem "specjalnym dla nich", dla wszystkich ryb a może żywym lub np. sałatą, szpinakiem, marchewką??? Czekam na odpowiedzi !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ja swoich nie karmię, bo mam glony.

Same glony nie wystarczą dla zbrojników [szczególnie większych].

Należy je dokarmiać tabletkami roślinnymi lub mięskiem, poza tym zjadają też pokarm płatkowany który niezjedzony przez inne ryby opadnie na dno. Poza tym zbrojniki rosną o wiele szybciej dokarmiane ;)

Link to comment
Share on other sites

Same glony nie wystarczą dla zbrojników [szczególnie większych].

 

Na razie nie planuje mieć zbrojnika mam glonojada 25 cm z gatunku Hypostomus Multiradiatus ;)

Ostatnio kupiłam mu tabletki dla różnych glonojadów z glonami i chyba algami oraz błonnikiem, bardzo mu smakują :D

Link to comment
Share on other sites

Moje kosiarki 4 sztuki a są duże bo po 12cm jedzą wszystko co wpadnie im do mordki.Obżerają mi mech jawajski inne roślinki. Jak miałem hodowle gupików to wrzucałem im małe i wsuwały aż miło. Jedzą żywe jak i mrożone ochotki, wodzeń i dafnię. Jedzą suszone pokarmy płatkowe ichtiovit itp. Nie grymaszą.

Link to comment
Share on other sites

mój zestaw karmowy składa sie z płatków roślinnych, supervitu, tabletek, dafni suszonej, mrożonej ochotki.... I powiem tak gdy mój sąsiad który mnie odwiedził doznał szoku na widok moich ryb stwierdził ze to super kolorowe giganty hehe:P Dodam że on też ma ryby w takim samym zbiorniku i jego neony innesa są o wiele mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Możesz mu podawać tabletki dla glonojadów.Co do karmienia wszelkiego rodzaju warzywami a marchewkę, kalafiora,jabłko i inne należy mieć na uwadze to, że w uprawie tych że używane są duże ilości nawozów sztucznych, które jak wiadomo nie wychodzą naszym rybką na zdrowie. Szczególnie odradzał bym kupowania warzyw w hipermarketach - są one ładne, lśniące itp, ale niestety nasycone chemią. Z tego co wiem to pokarm mięsny jest szkodliwy dla młodych osobników do pół roku( wielu "producentów" karmi młode zbrojniki ochotką po której szybko osiągają rozmiar handlowy ale kończy się to kłopotami trawieniem i często śmiercią z powodu degeneracji wątroby) a starsze nie mają już takich kłopotów z trawieniem.Ale nie da się uniknąć podczas karmienia że coś tam opadnie na dno i zbrojniki to spałaszują.

 

A poza tym powiedz Zbrojnikowi aby nie ruszał jedzenia podczas karmienia innych rybek ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za porady spróbowałam z warzywami i okazało się, że mój glonojad lubi najbardziej mrożony szpinak i gotowane ziemniaki choć marchewką też nie pogardzi :mrgreen: Kosiarki i kiryski jedzą "resztki z dna" ale może to trochę za mało więc chyba kupię im jakiś granulat np. TROPICAL welsi gran lub jakiś inny. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...