Skocz do zawartości

[molinezja] ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może ma fotki molinezji w ciąży? Jak powinna wyglądać?

Próbowałam zrobić mojej, żeby się was poradzić, ale niestety jest strasznie ruchliwa.

Ma duży napuchnięty brzuszek. Od zawsze miała trochę większy niż samczyk, ale wydaje mi się, że jednak jest coraz większy. Nie wiem, po czym jeszcze można rozpoznać, czy rybka jest w ciąży? I czy to możliwe, żeby była w ciąży skoro mam tylko parkę?

 

litraż zbiornika - 112 litrów, filtr wewnętrzny do akwarium 100 - 150 litrów

gatunki i ilość ryb - 4 małe glonojady, 2 piskorki, 1 bojownik, 1 platka, 4 samiczki gupika, 10 razborek, 2 molinezje

 

Więcej danych nie jestem w stanie podać.

 

Aczkolwiek swoją drogą to czy obsada zbiornika ma coś wspólnego z ciążą rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz parkę tych rybek a samica ma coraz to wiekszy brzuszek to pewnie jest wciąży.Do rozmnozenia tych rybek wystarczy samiec i samica i jest je bardzo łatwo rozmnożyc nie trzeba do nich zbytnio przykładać ręki.Obsada nie ma znaczenia co do ciąży jedynie po rozrodzie młode mogą zostać zjedzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciążę można też poznać (u jasnej molinezji lub gupika) po tym, że widać na bżuchu samicy malutkie prześwitujące czarne plameczki to oczka małych rybek :D

Pomyśl też , że może mieć czarne molinezje , jeśli zobaczysz że rybka pływa po kątach to oznaka nadchodzących narodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciążę można też poznać (u jasnej molinezji lub gupika) po tym, że widać na bżuchu samicy malutkie prześwitujące czarne plameczki to oczka małych rybek :D

Pomyśl też , że może mieć czarne molinezje , jeśli zobaczysz że rybka pływa po kątach to oznaka nadchodzących narodzin.

Oczywiście, że może miec czarne molinezje i wtedy nic nie widac ale jeżeli ma np. jakąś jasną (srebrną,kremową) no to widać oczka małych rybek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Molinezje prawie cały czas są "w ciąży". Wystarczy, że raz będą miały kontakt z samcem, a okocą Ci się ze trzy razy.

Gdy nadejdzie czas "porodu" brzuszek rybki będzie duży i kanciasty.

 

 

A tak nawiasem, to na forum jest pełno postów na ten temat. Ja wpisałam tu: :szukaj: to mi wyskoczyło 133 odpowiedzi na zapytanie "molinezja w ciąży"

np. viewtopic.php?f=84&t=13582&st=0&sk=t&sd=a&hilit=molinezja+w+ci%C4%85%C5%BCy&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...