Skocz do zawartości

neonki pływają na dnie


heban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam tego typu problem, załóżyłem na nowo akwarium, ponieważ podczas przeprowadzki musiałem z niego zrezygnować,i wystąpiła tego typu sytuacja: akwarium 70 litrów, dwie rośliniki niestety nie pamiętam nazwy...Neonki po załączeniu światła opadają na dno i ciagle tam pływają ,prawie wogóle nie wypływając do strefy srodkowej.Wypływają dopiero jak światło zgasnie i wlatuje tam światło pokojowe. Żarówka jest 15 watowa więc mniejszej jeżeli chodzi o moc niema,ph i azotany eleganckie,woda czyściutka itd.Myślałem , że może się przyzwyczają ale nic ,dwa tygodnie a one dalej to samo.Jeszcze mam 3 skalary ale one siedzą za filterm , reagują podobnie jak neonki,poprostu ręce opadają...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile stoi akwa po zalaniu? Jakie podmiany wody? Jakie No3, No2, ph? I czy nie chodziło ci o świetlówkę, jak mówiłeś żarówka? Co się niedawno zmieniło w akwa? Jak dawno ryby wpuszczone? Jaki filtr, temperatura itp. Im więcej informacji podasz tym szybciej odkryjemy o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może twoje neonki nie lubią takiego ostrego światła.... Ja mam w swoim akwarium 2 świetlowki jedna zwykła biała a druga taka różowa nie wiem jak to sie fachowo nazywa ;) Może np. neonki wolałyby mniej intensywne światło "rózowe" zamiast takiego zwykłego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmiane wody robie około co dwa tygodnie więc w sobote będzie robiona,jak już pisałem no3 no2 ph eleganckie, tak tak chodziło mi o świetllówke jest ona 15 watowa,ryby wpuszczone półtora tygodnia temu,filrt Turbo 550,dzisiaj sklarary wylatuja.:)

 

edit:

 

niestety mam tylką jedną swietlówke więc nie dam rady dać słabszej

 

mod: nie pisz posta pod postem, edytuj posty!

ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...