Jump to content

molinezja


Recommended Posts

Cześć!

 

Od kliku dni jedna z moich molinezji dziwnie się zachowuje. Praktycznie cały czas leży na dnie, tak jakby "odpoczywała". Ożywia się na karmienie i zjada pokarm. Czasem jak ją coś "zainteresuje" to trochę popływa, ale głównie jednak leży. Nie ma na skórze żadnych plam ani nic.

Czy coś jej jest? I jeśli to jakaś choroba to czy zagraża innym rybkom?

Link to comment
Share on other sites

Akwarium na 112 litrów. Obsada: 4 samiczki gupika, 1 platka, 2 piskorki, 2 molinezje, 4 malutkie glonojadki, dzisiaj dopiero dotarł 1 bojownik (samiec) i 10 razborek klinowych. Woda w akwarium 23 stopnie.

 

Nie wiem, jak wygląda ciężarna molinezja, ale po porodzie raczej nie jest...

Link to comment
Share on other sites

Z tego co napisałaś na razie wnioskuję, że zbyt niska temperatura jest przyczyną takiego zachowania. Ogólnie leżenie na dnie jest objawem np. przeziębienia (spowodowanego właśnie zbyt niską temperaturą) ale towarzyszą mu jeszcze inne objawy, o których nie piszesz. Podnieś temperaturę do 25-26 stopni i zobaczysz czy w ciągu najbliższych dni coś się zmieni.

Zapytam jeszcze o nowo zakupionego bojownika: czy wykazuje jakieś niepokojące zachowanie (jakieś objawy chorobowe) lub np. jest agresywny wobec pozostałych ryb?

Link to comment
Share on other sites

To na razie doradzę wstrzymanie się z zakupem nowych ryb, dopóki nie będziesz miała pewności, że to nie objaw jakiejś choroby.

Podwyższ temperaturę i upewnij się jeszcze co do jakości karmy (przeterminowanie, zawilgocenie)

Z tego wszystkiego zapomniałam zapytać o testy: kiedy ostatnio robiłaś i jakie wyniki były? Jeśli jeszcze, albo dawno, nie robiłaś to koniecznie zrób i podaj wyniki.

Link to comment
Share on other sites

U mojego kolegi jest ten sam problem z żyworódkami.Rybki tez osiadaja na dnie i w dodatku kołysza sie w miejscu,używał różnych leków ale nic nie pomogło.Jednak rybki nadal żyja już od dłuższego czasu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...