Jump to content

126l- HAGEN vs TETRA


Apocalypt0
 Share

Recommended Posts

Zależy na jaki egzemplarz trafisz. Ja mam JBLa e700 od około 9 miesięcy i już dwa razy musiałem zmienić wirnik. Oryginalny chodził 6 miesięcy, następny 2 miesiące i teraz zmieniłem 2 tygodnie temu. Dla pocieszenia dodam, że mają bezproblemowy serwis.

Link to comment
Share on other sites

Gwarancja na JBLa wynosi 4 lata. Filtr kupiłem w sklepie internetowym, ale reklamowałem go bezpośrednio u importera w firmie Badis w Warszawie. Do reklamacji będziesz potrzebował fakturę zakupu i karton od filtra. Jak kupisz w sklepie to zapewne będziesz mógł to załatwiać na miejscu w sklepie. Nie wiem czemu z góry zakładasz, że będziesz go reklamował. Dużo ludzi na forum chwali te filtry, najprawdopodobniej tylko ja trafiam na wadliwe wirniki :D. To jest chyba ich najsłabszy element. Na wirnik czekałem kilka dni, bo wysyłają go niezwłocznie listem.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli chodzi o serwis bezproblemowy jest podobno w aquaEl'u (na pewno w Suwałkach). Jednak polska firma a filtry też mają całkiem fajne. Cena jest podobna. Jego wada to jak odłączysz rury od filtra to zawsze coś pocieknie. Ciężko jest mi coś więcej powiedzieć na temat jego awaryjności bo model 500 mam od miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

w Unimaxsie też jest pompka, ale słyszałem opinię żeby jej nie używać bo uszczelki które są montowane nie są zbyt żywotne. Przy pierwszym zalaniu filtra użyłem węża od pralki i po prostu wodę zassałem. Napełnił się naprawdę szybko. Po czyszczeniu znowu przygotowałem wąż, ale nie był już potrzebny. Woda grawitacyjnie poleciała i sam się ładnie zalał. Pompki nigdy nie używałem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...