Skocz do zawartości

126l- HAGEN vs TETRA


Apocalypt0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam wielki dylemat odnosnie filtra do 126l zbiorniczka, znalazlem dwa filtry dobrych firm w prawie identyczniej cenie... Ktory polecacie???

HAGEN http://www.allegro.pl/item923615500_hagen_fluval_205_gratisy.html

TETRA http://www.allegro.pl/item924939138_filtr_tetra_tec_ex700_ex_700_megapakiet_raty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jaki egzemplarz trafisz. Ja mam JBLa e700 od około 9 miesięcy i już dwa razy musiałem zmienić wirnik. Oryginalny chodził 6 miesięcy, następny 2 miesiące i teraz zmieniłem 2 tygodnie temu. Dla pocieszenia dodam, że mają bezproblemowy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na JBLa wynosi 4 lata. Filtr kupiłem w sklepie internetowym, ale reklamowałem go bezpośrednio u importera w firmie Badis w Warszawie. Do reklamacji będziesz potrzebował fakturę zakupu i karton od filtra. Jak kupisz w sklepie to zapewne będziesz mógł to załatwiać na miejscu w sklepie. Nie wiem czemu z góry zakładasz, że będziesz go reklamował. Dużo ludzi na forum chwali te filtry, najprawdopodobniej tylko ja trafiam na wadliwe wirniki :D. To jest chyba ich najsłabszy element. Na wirnik czekałem kilka dni, bo wysyłają go niezwłocznie listem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o serwis bezproblemowy jest podobno w aquaEl'u (na pewno w Suwałkach). Jednak polska firma a filtry też mają całkiem fajne. Cena jest podobna. Jego wada to jak odłączysz rury od filtra to zawsze coś pocieknie. Ciężko jest mi coś więcej powiedzieć na temat jego awaryjności bo model 500 mam od miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Unimaxsie też jest pompka, ale słyszałem opinię żeby jej nie używać bo uszczelki które są montowane nie są zbyt żywotne. Przy pierwszym zalaniu filtra użyłem węża od pralki i po prostu wodę zassałem. Napełnił się naprawdę szybko. Po czyszczeniu znowu przygotowałem wąż, ale nie był już potrzebny. Woda grawitacyjnie poleciała i sam się ładnie zalał. Pompki nigdy nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...