Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem , otóż poszłam do zoologicznego po ostatnie zakupy i pani poleciła mi żwir marmurowy , kupiłam go ale jak zalałam dziś akwarium to się mleko zrobiło:/ (oczywiście po wypłukaniu) więc wypłukałam kilka razy , gorącą wodą, potem zimną zalałam a tu nie mleko już ale woda trochę mętna, czy to osiądzie ? nie wiem co mam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , otóż poszłam do zoologicznego po ostatnie zakupy i pani poleciła mi żwir marmurowy , kupiłam go ale jak zalałam dziś akwarium to się mleko zrobiło:/ (oczywiście po wypłukaniu) więc wypłukałam kilka razy , gorącą wodą, potem zimną zalałam a tu nie mleko już ale woda trochę mętna, czy to osiądzie ? nie wiem co mam zrobić

To normalne ;)

Albo żwir słabo wypłukany, albo zmętnienie biologiczne - w każdym razie samo zniknie ;)

 

Natomiast muszę Cię zmartwić.

Żwir marmurowy o ile się orientuje zatwardza wodę, przez co raczej nie nadaje się do akwarium z większością popularnych gatunków ryb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo żwirków obojętnych dla parametrów wody np. bazaltowy, kwarcowy, rzeczny - no i są takie jak ten...

Nawet na opakowaniu powinno pisać coś w stylu "zalecany do akwariów z rybami wymagającymi wody twardej i zasadowej". ;)

 

W akwarium całe podłoże jest wymienione na ten żwir?

Masz może testy na twardość wody?

No i jakie gatunki hodujesz, większość ryb nie przepada za twardą wodą, ale przy niektórych jest wręcz polecana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałam co pisze na opakowaniu :oops: , śpieszyłam się no i tej kobiecie uwierzyłam w końcu się zna. Na ten moment nie mam rybek :) ale dopiero co akwarium zalałam i czekam . A co do rybek to neon inessa, zbrojnik, gupik(chyba) , kirys panda i prętnik 3kolorowy . A tak mam wyłożone całe akwarium tym żwirkiem , a wcześniej chciałam mieć piasek pytałam się nawet już czy można użyć takiego znad jeziora, ale w piasku zle roślinki rosną:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałam. Wypłucz go dokładnie i wyczyść akwarium. Powinno sie poprawić. Jak nie zaskutkuje to napisz do mnie na natalia16111@amorki.pl ;)

Po co się męczyć, wyciągać cały żwir, płukać akwarium, skoro zmętnienie samo zniknie? :zamieszany:

W takich wypadkach nie warto robić restartu.

 

Co do grzałki kup z termostatem, najlepiej szklaną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...