Skocz do zawartości

Bojownik pomocy !!!


mati-skalar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dodaj mu nawet 2-3 samiczki ... samce bojowników są dość napastliwe ... i jeśli samica nie akcpetuje samca i jego zalotów ,to może ją nawet zabić

 

ponadto zbiornik dla bojowników powinno być mocno zarośnięte z roślinami pływającymi ,dzięki temu samiczkom łatwiej jest się ukryć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup 2 samiczki bojownika i kiryski. Ramirezy oddaj według mnie bo mogą mieć konflikt z bojownikami

Obsada:

4x bojownik (1 samiec , 3 samiczki)

15x neon

5x kirys

10x krewetka Red cherry

Masz odpowiedź :!:

 

Za mało miejsca, a innych rybek przypadkiem nie przegania ?

Za mało miejsca w 90-dziesięcio litrowym akwarium ?? :roll: Nie sądzę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsca jest dość ,rybki sobie nie będą przeszkadzać ,choć pochodzą z innych kontynentów ...

 

a zbiornik wcale nie jest przerybiony i to jest najważniejsze ... jeśli jest zarośnięty jak twierdzisz ramirezy i bojwniki będą schodzić sobie z drogi a już na pewno one nie są powodem odganiania samicy

 

ja obstawiam jednak że jest za mało samic, albo brak samicy gotowej do tarła , zresztą jak smaiec "podrywa samicę" to często wygląda to na atak ,jest agresywny i poruszą się szybko jak na bojownika i jeśli widzi pionowe paski u samicy ,to jego agresja ustęuje. Pionowe pasy są sygnałem gotowości samicy do tarła ... pytanie ,czy masz jakieś pieniste gniazda w zbiorniku ?

 

hmmm... ponadto często bojowniki trzymane miesiącami z w kubkach w sklepie często są jakby to powiedzieć lekko szurnięte ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna uwaga na koniec

 

bojowniki lubią wodę cieplejszą niż większość innych ryb

 

u mnie minimalna temperatura ,przy której moje bojowniki się wycierały to 27 stopni . Być może podwyższenie temperatury pomoże im w tarle ...pytanie ,jak będą na to reagować pozostałe rybki w zbiorniku no i roślinki ...

 

Bojowniki budują gniazdo nie tylko w czasie tarła, ale również te pieniste gniazda pozwalają im znakować terytorium i nie zawsze są zaproszeniem dla samicy do godów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...