Jump to content

Nietypowa pokrywa akwarium

koziello
 Share

Recommended Posts

• Administrator

Podaj jeszcze wymiary tego akwarium. Bez tego będzie ciężko doradzić jakie tam można dać oświetlenie.

PS: taka mała sugestia. Osobiście bym obrócił zbiornik tymi ścięciami do ściany. I do tego zrobił tło skrzynkowe.

Co po tym zabiegu zyskasz:

- większa przednia szyba, brak skosów czyli automatycznie mniejsze zniekształcenie obrazu.

- dobre i ciekawe tło

- licząc kształt akwarium oraz dopasowane do niego tło skrzynkowe otrzymasz prostokąt. Patrząc z góry oczywiście. I wtedy dopiero brałbym się za pokrywę. Nie będzie najmniejszego problemu z dopasowaniem jej kształtu do akwarium. ;)

Macie tutaj wymiary i z góry sory za jakość i nierówność, ale nie jestem doświadczony w rysowaniu w paincie:pp. Mniej więcej coś takiego:

http://pokazywarka.pl/27qg6l/

A z tym przestawianiem na odwrót i robieniem tła skrzynkowego to za dużo roboty i za drogo. Wolał bym żeby zostało tak jak jest, jakieś tam tło mam i nie jest najgorzej. A Co do tych zniekształceń obrazu to to aż tak istotne nie jest.

bardziej mi zależy na zrobieniu jakiejś pokrywy i dobraniu oświetlenia do tego bo zwykłą żarówką energooszczędną oświetlać to nie wygląda to za ciekawie...