Skocz do zawartości

Nietypowa pokrywa akwarium


koziello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:).

Może ktoś z Was mi podsunie jakiś ciekawy pomysł na pokrywę do akwarium o dość nietypowym kształcie. I jak do tego jakieś światło zamontować i skąd wziąć?

Poniżej zamieszczam zdjęcie akwa z góry i czekam na jakieś propozycje:)

 

http://pokazywarka.pl/uuol5r-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Podaj jeszcze wymiary tego akwarium. Bez tego będzie ciężko doradzić jakie tam można dać oświetlenie.

 

PS: taka mała sugestia. Osobiście bym obrócił zbiornik tymi ścięciami do ściany. I do tego zrobił tło skrzynkowe.

Co po tym zabiegu zyskasz:

- większa przednia szyba, brak skosów czyli automatycznie mniejsze zniekształcenie obrazu.

- dobre i ciekawe tło

- licząc kształt akwarium oraz dopasowane do niego tło skrzynkowe otrzymasz prostokąt. Patrząc z góry oczywiście. I wtedy dopiero brałbym się za pokrywę. Nie będzie najmniejszego problemu z dopasowaniem jej kształtu do akwarium. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tutaj wymiary i z góry sory za jakość i nierówność, ale nie jestem doświadczony w rysowaniu w paincie:pp. Mniej więcej coś takiego:

http://pokazywarka.pl/27qg6l/

 

A z tym przestawianiem na odwrót i robieniem tła skrzynkowego to za dużo roboty i za drogo. Wolał bym żeby zostało tak jak jest, jakieś tam tło mam i nie jest najgorzej. A Co do tych zniekształceń obrazu to to aż tak istotne nie jest.

bardziej mi zależy na zrobieniu jakiejś pokrywy i dobraniu oświetlenia do tego bo zwykłą żarówką energooszczędną oświetlać to nie wygląda to za ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...