Skocz do zawartości

Wielki problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam taki problem,mam akwarium 45l a w nim jednego Bojownika(samca),moja mama z siostrą będąc dziś w zoologicznym kupiła mi 2 Bojownika(samca),Co mam teraz zrobić???Wpuścić go do tego akwarium???Przecież nie będę go trzymał w woreczku,dlatego prosiłbym o szybką odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... no szkoda że same nie wpuściły rybki do akwarium i nie przekonały się jaką "mądrą" rzecz zrobiły kupując ryby bez wiedzy o nich :roll::roll::roll:

 

Woreczek jak najszybciej otwórz, znajdź jakiś duży słoik - nie myj go żadnymi płynami itp, najlepiej go po prostu wypłukaj/wyparz.

Wodę z akwarium do słoika, razem z bojkiem z woreczka.

W tym momencie można zastanowić się co dalej, w słoiku przeżyje [w woreczku natomiast nie długo :roll: ]ale tak hodować go nie możesz.

Są 3 opcje:

-oddać go do sklepu [lub komuś kto ma osobne akwarium].

-kupić drugie akwarium bo wpuszczenie drugiego samca do 45l skończy się bardzo niemiło

-przedzielić akwarium na dwie części jakąś siatką itp... ale to rozwiązanie nie jest zbyt estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojka narazie włożyłem w siatkę do odłowu ryb i do akwarium i opserwuję jak się bojowniki zachowują...

Eh... tylko nie zostaw ich tak samych.

Jak się zauważą to najpierw zacznie się stroszenie płetw, a później ten z siatki może się wydostać - bojowniki potrafią dobrze skakać... a jak znajdą się razem w jednym akwarium to zacznie się "rzeź" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że będać za siatka bojowniki i tak próbowały sie do siebie dostać co doprowadziło do śmierci jednego z nich. Najlepiej idź do sklepu i wymień na samice bojowniki sa popularnymi rybkami wiec nie powinno być problemów z zamianą.

 

Teraz nie wymienię bo jest w domu a sklep jest bardzo daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdź największy sloik w domu i daj tam bojka w końcu ludzie trzymaja go w kulach i żyja a jak pare dni bedzie w sloiku to mu sie nic nie stanie. Włóz słoik do akwa tak aby unosił sie na powierzchni. I ustaw w najbardziej zarosniętym miejcu. Jak już bedziesz gotowy do wyprawy do sklepu to go zabierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojka narazie włożyłem w siatkę do odłowu ryb i do akwarium i opserwuję jak się bojowniki zachowują...

Eh... tylko nie zostaw ich tak samych.

Jak się zauważą to najpierw zacznie się stroszenie płetw, a później ten z siatki może się wydostać - bojowniki potrafią dobrze skakać... a jak znajdą się razem w jednym akwarium to zacznie się "rzeź" ;)

Bojowniki się widziały,pobyły chwilkę przy sobie i jeden odpłyną,nawet się nie stroszyły...

Odłowiłęm chwilowo tego bojka co był w aqua i wpuściłem tamtego ale nie wiem co się z nim dzieje,jakoś tak jakby nie miał siły pływać,później pływał jak głupi(od góry do dołu i walił o żwirek)wiecie może dlaczego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się tak dla pewności spytam, czy jesteś pewny, że oba to samce, skoro na swój widok nie zareagowały agresją...? :roll: Może daj zdjęcia tych bojków...

Nie mam jak dać zdjęcia,są za bardzo ruchliwe,a teraz pływają razem w akwarium(wpuściłem je wcześniej żeby tylko zobaczyć czy będą się atakowały)i nic sobie nie robią,tylko ten co był cały czas w akwarium nie raz stroszy się na widok drugiego,poza tym pływają normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak dać zdjęcia,są za bardzo ruchliwe,a teraz pływają razem w akwarium(wpuściłem je wcześniej żeby tylko zobaczyć czy będą się atakowały)i nic sobie nie robią,tylko ten co był cały czas w akwarium nie raz stroszy się na widok drugiego,poza tym pływają normalnie...

Pooglądaj zdjęcia samic bojka i porównaj z tymi rybami które pływają u Ciebie w akwarium ;)

 

A tak z ciekawości, spytaj czy [ten nowy] bojek jest z kubeczka, czy z akwarium z innymi rybami [lub bojkami].

Samce zwykle w sklepach trzyma się [co jest bardzo złe] w kubeczkach, lub pływają pojedynczo w akwariach z innymi gatunkami.

Samice natomiast przeważnie pływają razem w osobnym akwarium ;)

Może to pomoże rozpoznać płeć bojka ;)

Jeśli to dwa samce i nic sobie nie robią to byłby mały ewenement ;)

W każdym razie bacznie obserwuj je. Ten nowy bojek, na początku może być spokojny ze względu że dopiero dochodzi do siebie i po jakimś czasie może stać się bardziej agresywny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno samce(obydwa)a teraz patrząc na bojowniki zauważyłem że samica bojownika,którą miałem stroszy się do tego nowego bojka i czasami za nim pływa(odgania go od siebie)...(ja już się całkiem pogubiłem) :zamieszany:A tam gdzie kupowałem bojowniki samce i samice były w kubeczkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze...? Ja już się też pogubiłam :roll: "Samica, którą miałeś stroszy się..." Po pierwsze ile ty masz właściwie tych bojowników, a po drugie, jak samica, którą miałeś może się stroszyć (w czasie teraźniejszym), no chyba, że ty ją miałeś i masz do tej pory, i o to chodziło... I w ogóle to piszę bez sensu, bo nie mam pojęcia dokąd zmierza ten temat... :roll:;)

I właściwie to w czym problem...? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Koniec!!

Napisz ile masz tych akwa, bojowników. Ile samic, ile samców. Co pływa z czym i gdzie. Nie mój dział ale zaraz zamknę ten temat i dam go do kosza. 3 stronę już jest temat poruszany a dalej nikt nic nie wie.

Pod moim postem ma być wszystko ładnie opisane inaczej usuwam ten temat. Kolejny, który potem założysz w tym samym stylu także. Mam nadzieje, że wszystko jest jasne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...