Skocz do zawartości

Komu i gdzie oddać ryby?


Dixi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałam się, czy nie dać tego tematu do rozmnażania, ale jednak zdecydowałam się umieścić go tutaj. Otóż proszę Was o radę, gdyż nie potrafię znaleźć dobrego rozwiązania. Jakiś czas temu rozmnożyły mi się zbrojniki niebieskie, a że mam za małe akwarium, to zamierzam je oddać. Problem polega na tym, że nie wiem komu je oddać. Do oddania mam dorosłego samca, dorosłą samicę i kilkanaście młodych. Mam takie opcje:

- dorosłego samca oddałabym koledze, który ma dorosłą samicę i 80l akwarium, gdzie ma 2, czy 3 filtry. Problem w tym, że wodę podmienia raz na miesiąc...

- część zbrojników mogę oddać do pana, który podobno (tak mi tato powiedział) hoduje zbrojniki i ma duże akwarium. Problem w tym, że tato nie chce zadzwonić do tego pana i zapytać się, jak duże jest to akwa, a dla mojego taty duże akwarium, to 100l... Ten pan podobno hoduje także ryby w oczku wodnym do jedzenia, więc chyba powinien się znać i na akwarystyce...

- maluchy mogę oddać do sklepu, ale boję się, że trafią do małych zbiorników. Czy zauważyliście, żeby zbrojniki podobały się małym dzieciom, które chcą takie rybki do kuli, albo akwariów 20l?

Zależy mi na tym, żeby wszystkie zbrojniki żyły sobie dobrze, dlatego nie chcę oddawać ich byle gdzie. I jeszcze gdybyście mi pomogli wybrać, gdzie powinien trafić dorosły samiec, dorosła samica, a gdzie młode? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oddaniem zbrojników zastanawiam się raczej między tymi osobami, które wymieniłam. Wiem, że chcę którejś z tych osób oddać, które wymieniłam w pierwszym poście, więc pytanie o miejsce zamieszkania tutaj raczej nie ma znaczenia. Chodzi mi tylko o pomoc w odpowiedzeniu na pytania, które zadałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 opcji żadna nie wydaje mi sie wiarygodna . Sklep to jakbyś oddała pierwszemu lepszemu na ulicy . Kolega z 80L co raz na miesiąc wymienia wodę już trochę lepiej . A facet co trzyma ryby do jedzenia nie znaczy ze ma pojecie o akwarystyce . Zbrojniki to nie tylko pojemność akwarium ale też odpowiednia dieta . Nigdy nie będziesz miała pewności co sie dziej z Twoimi rybami.

 

Zapytać zawsze można . Ostatnio dostałem ogromną Samice Zbrojnika i szukam jej towarzystwa ale ...........Dziękuje i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się dopytać jeszcze taty dokładniej o tego pana... A nóż widelec może ma jednak odpowiednie warunki?... Jednak chciałabym jeszcze dostać jakieś informacje odnośnie tego sklepu...

P.S. Mój samiec, chociaż dorosły, to jakiś ogromny to on nie jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...