Skocz do zawartości

białe i zielone nitki a krewetki


patryk123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, otóż mam od dwóch tygodni posadzone roślinki w świeżo zalanym akwa i pojawiły się na nich białe i zielone nitki takie jak na zdjęciach. Czy krewetki np. Amano lub babaulti poradzą sobie z nimi? Może polecicie coś innego?

akwa: 72l

oświetlenie: ~ 1w/l 12 godz.

nawożenie: aqua gainer (http://allegro.pl/item932919339_nawoz_d ... fuzor.html)

(aktualnie zmniejszone nawożenie i oświetlenie do 7-8 godz.)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

PS: zapomniałem napisać o niewielkiej ilości co2 (bimbrownia)

PS 2: A na kosiarki to chyba trochę za małe akwa co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie walczę z nitkami już miesiąc zakupiłem właśnie 10 kosiar i 10 amano ale podejrzewam ze za mało dokupuje 20 amano niech jedzą zobaczymy co się będzie działo ,jest to prawdopodobnie spowodowane brakami mikro .częste podmianki co 2 dni 40 % samo no3 tak 5 ppm i no4 ma 1,0 ppm powinny zadziałać no ale się okaże :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo światła i długie świecenie przy świeżym baniaku, to prawdopodobnie przyczyna nitek. Rośliny jeszcze się nie przyjęły porządnie a ty już zacząłeś nawozić. Powinieneś wystartować od 6 - 7 godzin świecenia i co tydzień o godzinkę dłużej do docelowych 10-12 godzin. Na początek tylko co2 + potas i tyle. Rośliny dopóki się dobrze nie zaaklimatyzują, nie będą w pełni wykorzystywać nawozów które podajesz, tymczasem glony jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...