Skocz do zawartości

pierwsza bimbrownia i kilka pytań


Lappina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam kilka pytań dotyczących bimbrowni.

 

1. czy przy 0,48W/L można zacząć podawać CO2??

2. czy musi być dyfuzor z kostki lipowe??

3. czy zamiast dyfuzora można by założyć dzwon własnej roboty?? albo wężyk od bimbrowni podłączyć do wylotu filtra wewnętrznego tam gdzie idzie wężyk z powietrzem??

 

z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim oświetleniu możesz,z kostki lipowej nie musi być,może być np. z kamienia napowietrzającego,pod filtr możesz podłączyć ale może on ciągnąć nie tylko CO2 lecz też inne substancje ;)

nie może być kamień napowietrzający!!! bo ma zaduże bombelki i się nie rozpuszcza w wodzie, ja stosuje kurtyne powietrzną ale też nie ma małych bombli ale mniejsze niż z kamienia. a pod filtr tak jak napisano wyżej

Ani kamień, ani kurtyna - bąbelki muszą być naprawdę malutkie, wręcz powinna być taka "mgiełka". ;)

Przy kamieniu ilość rozpuszczanego co2 w wodzie jest minimalna.

Najlepiej kupić kostkę, szczególnie że to prawie nic nie kosztuje.

 

 

Przy 0.48w/l nawet powinieneś podawać co2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena kostki lipowej nie jest wielkim wydatkiem ale do najbliższego zoologa mam ok. 60km. :(

 

jeszcze dwa pytanka

1. czy musiałbym na noc odłączyć bimbrownie na noc ( mam 112L akwa )

2. czy jakby CO2 szło do dzwona własnej roboty byłoby dobrze??

 

 

 

dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zrobienia kostki trzeba użuć kawałka lipy i strzykawkę...

ze strzykawki wyciągamy tłok,. bierzemy kawałek lipy i wystrugujemy 1,5 cm pasek tak żeby wszedł w strzykawkę (musi wchodzić na styk) koniec strzykawki czyli tam gdzie jest igła wciskamy w wężyk... gotowe

ps. drewno lipy musi być suche i od conajmniej poł roku żeby nie rosło i musi być odpowiednio spreperowane

 

jak coś źle napisałem to mnie poprawcie

myśle że pomogłem... pozdro:)

 

 

ahaed: tak napisałeś źle: użuć, spreperowane oraz conajmniej :roll: . Sprawdzałem w google. Nie znaleziono tam takich słów :roll:

ps: mi to na pewno nie pomogłeś !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki lucnoture za stronkę, zrobię dzwon własnej roboty z pudełka po płytach ( tworzywo sztuczne, przezroczyste ) jeszcze może dziś się pobawię

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedź na interesujące mnie pytania, a także ahaed'owi który namęczył się poprawiając błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Przy takim oświetleniu możesz,z kostki lipowej nie musi być,może być np. z kamienia napowietrzającego,pod filtr możesz podłączyć ale może on ciągnąć nie tylko CO2 lecz też inne substancje ;)

 

Z mojej strony nie polecałbym kostki z napowietrzacza. Dlaczego? Nie ,,rozbije,, tak bąbli z CO2 jak kostka lipowa. Sprawdzony sposób, to też gąbka filtracyjna z papierosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Może ktoś narysować schemat bimbrowni? zrobił bym tylko nie wiem jak....

 

Nie bardzo mi się chce teraz rysować schematu bimbrowni, ale chętnie pomogę: Wpisz sobie bimbrownia CO2, i od razu będziesz miał czarno na białym :) Przepisy, proporcje też powinny być, ale to już metoda prób i błędów. Dużo też zależy od szczegółów, szczelność, grubość wężyka, rodzaje dyfuzorów (można je samemu wykonać). Poczytaj, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena kostki lipowej nie jest wielkim wydatkiem ale do najbliższego zoologa mam ok. 60km. :(

 

jeszcze dwa pytanka

1. czy musiałbym na noc odłączyć bimbrownie na noc ( mam 112L akwa )

2. czy jakby CO2 szło do dzwona własnej roboty byłoby dobrze??

 

 

 

dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi

Kostkę lipową możesz sobie zrobić sam. Nie ma żadnego problemu. Poszukaj drzewa lipowego, kup strzykawkę, a montaż i całą instr. gdzieś tutaj widziałem. Wystarczy poszukać. Nie będę pisał epopei na temat tego jak masz zrobić tę kostkę. Wystarczy uciąć i dopasować do uciętej strzykawki. Później pomocz chwilę już gotowy dyfuzor w wodzie, żeby drewno rozpęczniało, dzięki temu będzie szczelnie i robota zrobiona. Dużo czasu Ci to nie zajmie, a nawet sprawi frajdę i satysfakcję, i kilka złotych zaoszczędzonych w kieszeni :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...