Jump to content

identyfikacja podłoża i kamieni

Recommended Posts

Witam 1 Bardzo proszę o identyfikację podloża i kamieni bo nie mam 100% pewności...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/415 ... d391b.html

swoją drogą to zdjęcie b6ło zrobione niedawno a dziś wygląda tak ( w ciągu kilku dni pojawił się brązowy nalot na kamieniach i końcówkach niektórych roślin) - co to jest i jak można się tego pozbyc? akwarium jest od miesiąca...

post-4716-13685158440779_thumb.jpg

post-4716-13685158441074_thumb.jpg

post-4716-1368515844133_thumb.jpg

Chyba faktycznie pomylilam tematy, nie wiem jak to się stało? przepraszam i dizęki za rady ale już kończąc mój wątek to odmulam co 2 dni co tyle też podmieniam wodę 20%. Nie stosuje żadnej chemii- jeszcze

akwarium mam dopiero od miesiaca - parametry są nie najlepsze ale stałe

ph x2 ma wynik dla 4,5-9,0 wynosi 7,8

a dla 6,0-8,0 wynosi 7,5 i tak co dzoein bez zmioan od początku.

no2 0,48 także baz zmian mimo podmian...

osad brązowy to nie resztki poniewaz próbowalam kilka kamyczkow pod wodą bierzącą spłókac i nic nie zeszlo jet to więc osad w rodzaju glonu... CO NAJPIERW WIĘC POWINNAM SPARAWDZIC LUB ZROBIC?

PS. DZIĘKUJE ZA POPRZEDNIE ODPOWIEDZI

EDIT:

1. Naucz się zakładać tematy na forum! Tu masz instrukcję faq.php

2. Naucz się korzystać z opcji szukaj search.php

3. Przeczytaj regulamin forum viewtopic.php?f=36&t=14634

4. Przeczytaj to viewtopic.php?f=43&t=6354

NIE WIEM JAK PRZENIEŚC TE MOJE POSTY W ODPOWIEDNIE MIEJSCE W INSTRUKCJI NIE UMIEM TEGO ZNALEŚC :(

mei: Dziewczyno.... czytałaś wszystkie linki? Regulamin? Nie piszemy posta pod postem, tylko edytujemy poprzedni... Te posty jak widzisz przeniosłam do odpowiedniego działu i zrobiłam z nich osobny temat. Ty napisałaś swoje w temacie wcale nie związanym z Twoim problemem. Na przyszłość dostosuj się do regulaminu i najpierw się zastanów, czy piszesz w odpowiednim miejscu.

ile czasu ma to akwarium od zalania i kiedy pojawił sie ten osad?

Ten osad to prawdopodobnie okrzemki

:google: Okrzemki

żwirek marmurowy zatwardza wodę. Nie jest dobry dla duzej części ryb - w tym neonów

nie pisz wielkim literami bo nikt nie będzie pomagał komus kto krzyczy...

akwarium jest od 1szego lutego i wszystko zostalo wlożone po 48godz. czyli jak juz wiem stanowczo za szybko (stanowczo za pózno się o tym dowiedziałam) a osad jest od 2 dni. Nie wiem czy światlo ma tu znaczenie , to: 2x T8 18 WDL swiecą ok 6godz dziennie.

to zwykłe okrzemi... Najprzyjemniejsze z glonów. Wystarczy regularnie podmieniać - jednak radzę podmieniać rzadziej - raz w tygodniu i po okresie dojrzewania. Docelowo dłużej światło. Zwiększaj stopniowo: 1h na tydzień. Okrzemek sam zniknie - wystarczy tylko podmieniać po dojrzewaniu. Sprawdź tylko, czy to białe podłoże nie zatwardza wody. Bo jeżeli będzie zatwardzało potrzebny będzie restart i wymiana podłoża.

Share

• Create New...