Skocz do zawartości

Bimbrownica (Ukończona dzisiaj)


Diablo17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)!

 

Chciałbym zaprezentować wam moją bimbrownice do 112l, którą ukończyłem dopiero dziś, gdyż miałem problem z dostaniem drożdży w "Żabce" i spożywczym ^^.

 

Dam kilka zdjęć. Na razie jest zatkana Kredką na noc ^^. To co na niej wisi to własnej roboty Dyfuzor :). Dostarcza odpowiednią ilość tzw. "Bąbelków" na mój litraż (1 bąbelek na 1-2 sekundy). Proszę o opinie i pozdrawiam. :]

 

Ps. Jeśli zły dział to prosił bym szanownego moderatora o przeniesienie w odpowiednie miejsce :).

 

PS 2.

 

Tak wiem - Skalary, ale za małe akwa. Nie są moje :). Sąsiadowi pękło akwarium, a ja mu użyczyłem pomocy w postaci przetrzymania Rybek do wtorku. Wtedy on kupuje 220 l, a skalary które są tymczasowo u mnie wędrują do niego więc proszę nie mówić że "Znęcam się nad rybkami". :)

 

Ale dosyć tłumaczeń - Zapraszam do oglądnięcia ^.^:

 

1.

 

Dołączona grafika

 

2.

 

Dołączona grafika

 

3.

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to nie będe zatykał.

Taśma nie jest jedynym uszczelnieniem. Zgodnie z poradnikiem, dzięki któremu zrobiłem bimber dziurki są uszczelnione gumą do żucia :P.

Wymieniając zacier - tylko 1 raz zedrę taśmę. Z racji że mam Ferie, w tygodniu przejdę się do Castoramy i kupie Silikon akwarystyczny, co zastąpi również tę nieszczęsną Gumę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry za szczerość, ale strasznie to wygląda z taśmą no i jeszcze "jednorazowe", ta kredka w jakim celu tylko mi nie mów że ona jest na wylocie, ( w tym wypadku jak to zatkałeś proponuje połóż tak aby wycelowana w nocy była w ciebie zapewniam Cię że doświadczenie się uda no chyba że tak dobrze są wsadzisz że będzie małe bum " " "

po 3 co to za dyfozor " " i co za bzdura z bombelkami "bombelki się słabo rozpuszczają więć kicha z tego trochę. " najlepsza jest mgiełka którą można otrzymać z kostki lipowej.

 

Ok to nie będe zatykał.

Taśma nie jest jedynym uszczelnieniem. Zgodnie z poradnikiem, dzięki któremu zrobiłem bimber dziurki są uszczelnione gumą do żucia :P.

Wymieniając zacier - tylko 1 raz zedrę taśmę. Z racji że mam Ferie, w tygodniu przejdę się do Castoramy i kupie Silikon akwarystyczny, co zastąpi również tę nieszczęsną Gumę. :)

Po Ci akwarystyczny do czegoś co nie będzie miało żadnego styku z wodą itd. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tygodniu przejdę się do Castoramy i kupie Silikon akwarystyczny

W Castoramie kupisz raczej tylko zwykły, takie często zawierają środki grzybobójcze i użycie takiego silikonu do uszczelnienia bimbrowni może się bardzo źle skończyć dla ryb... ;)

Natomiast jak znajdziesz akwarystyczny to będzie jak najbardziej ok ;)

 

Skoro się uszczelnia to oczywiste że silikon będzie się stykał z tym co jest w bimbrowni, a idąc dalej tym tropem z tym co trafi do akwarium - więc nie powinno się uszczelniać niczym toksycznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...