Skocz do zawartości

jak pozbyć się niechcianych ślimaków?


Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne na gapę, przypadkowo trafiły domnie ślimaki nieznanego pochodzenia. Na początku było ich kilka a teraz jest kilkadziesiąt. Rozmnażają się w przerażającym tempie. Są małe, mają spiralną skorupę dosyć płaską (a nie taką jak np ampularie). Nie mam pojęcia jak się ich pozbyć. Zakupiłem jakiś czas temu ślimaka (ponoć) mięsożernego. Wyglądem przypomina tylomelanie. Myślałem że problem z małymi szkodnikami skończy się ale jest wręcz przeciwnie. Co zrobić aby się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również kupic bocje z 3szt tylko nie na stałe :roll: bo masz za małe akwarium min 200l/240l powinny zjesc większosc i jeszcze jedna metoda ręczna najlepjej włączyc swiatło na 1godz wszystkie wychodzą na szyby jak jest ciemno

Nie zgadzam się, 3 to nie stado, a 240 to nie litraż dla bocji wspaniałych.

Wodzień - do skutecznej i szybkiej eksterminacji niechcianych ślimaków potrzebujesz więcej helenek, myślę, że ok 10. Powinieneś również pamiętać o właściwym karmieniu - ryby powinny zjeść podaną karmę w ciągu kilku minut - inaczej dokarmiasz ślimuny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka razy już o tym pisałem ale napiszę raz jeszcze: mi wszystkie ślimaki (łącznie z ampularią :roll: ) zeżarł rak. tak właśnie rak marmurkowy ;) zajęło mu to ok. 2-3 tygodnie :)

więc jeżeli masz akwarium w którym nie masz wiele roślin to je wyrwij i żeby po powierzchni pływały - zatrudnij raczka na te 2-3 tygodnie a efekty Cię zaskoczą...

jeszcze jedno - w zasadzie nie jestem do końca pewien czy on je jadł ale widziałem jak bez skrupułów kruszył im muszle co moim zdaniem je unieszkodliwiało i hamowało rozmnażanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wyższym pH jest więcej soli mineralnych (chyba, że się mylę) a to powoduje zwiększenie ilości budulca muszli dla ślimaków ;)

 

ps# musi w tym coś być bo mój znajomy jest hodowcą ampularii i w akwarium z nimi trzyma jakieś odłamki wapienne żeby miały z czego muszle robić ;) i ona po prostu muszą zatwardzać wodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...