Skocz do zawartości

Rybki, pomoc w obsadzie, 54l


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanowię się nad platkami ciekawe rybki :D

I jeszcze pytanie ile rybek mógłbym mieć w 54l akwarium :?:

Nie ma konkretnych liczb, wszystko zależy jakie rybki ;)

Najlepiej ograniczyć się do max 3-4 gatunków.

Przykładowo:

-10x neon innesa

-3x gupik [harem]

-6x otoski [na glony ;)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby być:

8xNeonków

8xGupików

4-6xOtoski

I może dałbym z 4 molinezje 8-)

Ale gupiki będą Ci się rozmnażać w szalonym tempie, tak że nie będziesz miał co robić z narybkiem... możesz dać 4-5, więcej bym tam nie pakował ;)

 

Molinezji nie polecam, nie nadają się do 54 - rosną za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wiele odmian gupików czy wszystkie nadają się do takiego akwarium,

i czy można je trzymać z innymi rybkami takimi jak molinezje, neonki, otoski :?:

Wszystkie. Można, ale raczej tylko pawie oczko- endlery polecam raczej do 1 gatunkowego akwarium. W tym akwarium możesz trzymać z neonkami i otoskami, z molinezjami nie. Jeśli chcesz trzymać je z molinezjami to akwarium 80l+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież może mieć więcej gupików i co z tego, że będą się rozmnażały jak zaraz ten mały narybek inne rybki zjedzą.

Jeśli w akwarium będzie dużo roślin i nie będzie jakiś szczególnie drapieżnych ryb takich jak bojowniki czy brzanki to narybek raczej nie zostanie zjedzony [przynajmniej nie w całości]. Długofalowo to może być problem ;)

Jak chodzi o gatunki gupików to pawie oczka są trochę mniej wymagające. Jak chodzi o odmiany to pełna dowolność jeśli nie chcesz oddawać narybku do zoologicznego/dalej hodować.

Molinezje jak już pisałem nie nadają się do 54l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ze 20 sztuk ponieważ rybki te lubią żyć w stadzie. Ale raczej nie więcej niż 20 mój znajomy też ma akwa. 54 litry i hoduje w nim 14 danio 6 otosków i chyba 4 krewetki.

20 danio w 54l to gruba przesada...

Przyjmując że danio byłyby jedynymi rybkami w toni wodnej to max 8.

Są to ryby bardzo ruchliwe, średnio nadają się do tej wielkości akwarium więc i nie powinno szaleć się z ilością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...