Skocz do zawartości

coś co by zjadało glony w akwa 30 l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

stadna, zgodzę się! :) ale czy na tyle duża? hmmm dorastają max do 4 cm w akwarium (niewoli), to pod tym wzgledem to raczej może nie tak źle :) słyszałem że minimalna długość akwarium to 40 cm no i tyle moje akwa ma:) to minimum akwa zeby juz coś sensownego było to chyba 80litrów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego stworzenia które bedzie zjadać tylko glony (też chciałbym takie znależć do małego akwarium) :(

Krewetka, Ampularia, glonojady i ... troche zjedzą jak są głodne (świeżo po zakupie) potem będą zjadać resztki pokarmu - karmy, podgryzać roślinki - zbrojnik i ślimaki, a na końcu zainteresują się glonami.

W małym akwarium pozostaje dbać o jakość wody i czyść mechanicznie-usuwać glony które już powstały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę coś co na tym forum będzie mocno kontrowersyjne. Najlepsze są popularne szkodniki czyli ślimaki rozdętki i tym podobne. Jestem początkującym, mam dwa akwa (100l i 20 - stojące na parapecie po zachodnio-południowej stronie!) i nie mam problemów z glonami. Obsługa moich akwa ogranicza się jedynie do cotygodniowych podmian i czyszczenia przedniej szyby. Nie dbam specjalnie o nawożenie roślin, parametrów wody nigdy nie mierzyłem. Ślimaczki robią swoje, rozmnażają się ale nie mam z nimi problemu. Jest ich tyle, ile jest w stanie wykarmić je moje akwarium. Karmę szybciutko wcinają rybki i ślimakom pozostają praktycznie tylko glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stadna, zgodzę się! :) ale czy na tyle duża? hmmm dorastają max do 4 cm w akwarium (niewoli), to pod tym wzgledem to raczej może nie tak źle :) słyszałem że minimalna długość akwarium to 40 cm no i tyle moje akwa ma:) to minimum akwa zeby juz coś sensownego było to chyba 80litrów??

Zwykle zakłada się dla nich przynajmniej 60 cm długości akwarium ;)

No co prawda nie są wielkie, ale te 5-6 sztuk to minimum jeśli chcemy je hodować. Do tego jeśli w 30l dołożylibyśmy cokolwiek do nich to już by było przerybienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...