Jump to content

Jak poznać płeć ryb ?

Recommended Posts

Samiczka gupika jest większa i krąglejsza niż samiec a w miejscu płetwy odbytowej u samicy jest ona zaokrąglona i krótsza niż u samca oraz w tym miejscu widać mniej lub bardziej intensywnie ciemna plamę tzw. brzemienną, już u około półtora miesięcznych gupikach można zaobserwować u samców wydłużoną płetwę odbytową (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) i ich zachowanie wygląda to tak jakby wymachiwały ta płetwą podpływając do samicy :) u młodych wygląda to jak długi haczyk, mam nadzieję że pomogłem, nie jestem znawcą ale można łatwo ocenić płeć gupika - obserwacja. :)

A w tym drugim temacie to nie pomogę.

ps: wydaje mi się że w słowo rybów powinnaś poprawić na: ryb, jakoś mi to nie pasuję, nie znam się za bardzo na polskiej pisowni ale od razu mnie coś ścisneło :P jak czytałem temat... no chyba ze tak sie pisze, to sorry. :roll:

Ja tak bardziej żartobliwie,ale i na serio.

Jeśli chodzi o tę różnicę to jest bardzo duża ;) .Oprócz tego ,że rozpoznajemy po charakterystyczny wyglądzie płetwy ,to tak jak w życiu jest .Natura niestety,albo stety największą urodą obdażyła samce i to w każdym gatunku :D .

U żałobinczek czarnych jak pewnie u większości hodowanych ryb ;) samce są szczuplejsze, opływowe i żywiej ubarwione. Samice zaś mają bardziej rozbudowany brzuch są większe i skromniej ubarwione; co nie znaczy że są "brzydsze" od samców jak to czasami niektórzy mówią. :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...