Skocz do zawartości

obsada 112 z ilu zrezygnowac?


dawide
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co do mojej obsady w akwarium 112 l...

A wiec na chwile obecna nazbierało mi sie z rożnych zródeł następujące rybki

3 Kirysy pstre

1 Kirys spiżowy

3 Danio

4 Molinezje

3 Neony

1 Bocja

1 Piskorz

2 Gurami drobnołuskie

2 Gurami dwuplamiste

2 Skalary

2 Zbrojniki kolumbijskie

 

Razem jest to 24 rybki i obawiam sie ze jest to za dużo jak na moje akwarium...Generalnie utworzyłem dość sporo kryjówek i roślinek na dnie i wolną przestrzeń w wyższych partiach... Chciałbym sie dowiedzieć czy nie grozi moim rybką karłowacenie i jaka wymiernie powinna być maksymalna liczba rybek w takim akwarium...

Pozdrawiam i czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Powinien być jeden gatunek kirysków, conajmniej 6 osobników (ryba stadna)

- Danio albo neony w ilości 10-15 sztuk (ryba ławicowa)

- Molinezje mogą być 4.

- Na Bocję zbyt małe akwa poza tym to ryba stadna

- Piskorz - myślę że lepsze byłyby piskorki bo są mniejsze. No i oczywiście z 4-6 sztuk (ryba stadna)

- Zdecyduj się na jeden gatunek gurami i kup 1 samca i 3 samice

- Na Skalary za małe akwa

- Zbrojniki mogą być tylko niebieskie

 

Te rybki wymienione w pierwszym poście to już pływają w akwarium?

Jeśli tak to niedobrze. Musisz poprawić koniecznie obsadę, bo zaczną się dziać złe rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak...bo znajomy likwidował akwarium i dał mi tak wysztukowane...zastanawiam sie nad tym zeby zrezygnowac z danio,bo bocje trzymam z powodu walki ze ślimakami... skalary sa jeszcze malutkie ale licze sie z tym ze jak podrosna bedzie trzeba je oddac gdzies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jak najszybciej poprawić obsadę. Na początku Bocję i skalary oddaj koniecznie. W zbyt małym akwarium nie urosną tylko zdechną. Piskorz tak samo i zbrojniki tak samo. Wybierz jeden gatunek kirysków i gurami. I nie odkładaj wizyty w sklepie. Im wcześniej uporządkujesz obsadę tym mniejsze będą jej konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski pstre sobie zostaw.Danio,molinezje i neonki też.Skalary i zbrojniki komuś oddaj.

Co do gurami to trudniejsza sprawa.Najlepiej jeden gatunek to pewne.Moje gurami dwuplame żyje w zgodzie z reszta grupy-kiryski,neonki,otoski,krewetki.Inne jednak nie zawsze.Jeśli masz dużo roślinności to gurami pilnuje swojego rewiru,tylko.Bocji wspaniałej/jeśli taka masz,bym się nie pozbywał tak szybko.Poczekaj aż urośnie.Z drugiej strony będzie jej smutno samej.

Ja miałem plagę ślimaków w całym akwarium.Wszędzie napaćkane.Brzydko to wyglądało,straszny syf.Bocje wspaniałe pożyczyłem od kolego na 2 tygodnie i był spokój.Ale były 2-szt.

Wybór twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Powinien być jeden gatunek kirysków, conajmniej 6 osobników (ryba stadna)

- Na Bocję zbyt małe akwa poza tym to ryba stadna

- Zbrojniki mogą być tylko niebieskie

Po pierwsze może żyć kilka gatunków kirysków w jednym akwarium co więcej jeden z gatunków kirysków (Corydoras imitator) pływa w stadach innych bardzo podobnych gatunków.

Po drugie nawet nie jest napisane jaki to gatunek bocji, może to pręgowana, siatkowana, karłowata albo inna nie konieczne musi być to wspaniała, i właśnie autor tego postu powinien napisać jaki ma gatunek.

Po trzecie zbrojniki kolumbijskie można hodować już w akwariach od 60 cm. długości. A poza tym są też inne mniejsze zbrojniki od niebieskich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...