Skocz do zawartości

Obsada akwarium 63l - Pilna pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkowym akwarystą, jednakżę posiadam kawałek wiedzy na ten temat bo tata niegdyś posiadał jakieś rybki :) Na start dostałem małe akwarium bo około 60 litrów. Z czasem chce powiększyć swoje akwarium do 100 + litrów. Postanowiłem właśnie, że od przyszłego tygodnia startuje z rybkami. I tu pojawiają się moje pytania. Postaram się ładnie wszystko opisać o co mi chodzi :) Ktoś na forum powiedział kiedyś, żebym lepiej zapytał przed założeniem akwarium niż w czasie, więc pytam.

Wymyśliłem sobię, że chce trochę ciekawsze akwarium niż kiedyś. Na początku wymyśliłem pyszczaki, jednak szybko zdałem sobie sprawe, że nie te warunki na te rybki, 60l to za mało. Chciałbym do mojego akwarium wpuścić jakieś ciekawe, może troche większe rybki. Tak żeby nie były to proste rybki. Chce żeby to było coś ciekawego. Oczywiście gupiki mogą być, jak najbardziej. Chce żebyście mi pomogli w doborze rybek do mojego akwarium. Narazie to co chciałbym mieć to wiem, że to gupiki (nie wiem jaka ilość), piskorki (nie wiem ile), oczywiście jakiś glonojad. Myślałem o trzciniaku (chyba tak się to piszę), ale nie wiem czy to odpowiednia rybka;) Chciałem wpuścić taką malą żabkę, ale to sami oceńcie. Prosze, więc was, doświadczonych już w tym temacie o pomoc w doborze mojej obsady. Czy da się zrobić z tego coś fajnego. Coś ciekawego ? Dobór roślinek również mile widziany. A no i jak w poniedziałem bym postawił akwarium to słyszałem, że woda i włączony filtr mają odstać 2 tygodnie. Czy to prawda ? I jaki filtr dla mojego akwarium będzie odpowiedni ? W miare przystępnej cenie, na początek. W zoologicznym widziałem naprawdę fajne rybki, ale sądzę, że wy się lepiej będziecie na tym znać. Nie chce wybierać rybek od tak. Chcę mieć pewność, którą mam nadzieję dacie mi wy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w linku, który Ci dałem jest wszystko, łącznie z tym jakie rybki można trzymać w 60 L

tak w skrócie: bojowniki, prętniki, platki, gupiki, otoski, kiryski panda, ramirezki, jak akwarium długie to także inne pielęgniczki, tetry, drobniczki itd. rybek jest sporo, tu często pisze co one potrzebują http://www.superakwarium.pl/encyklopedia-ryb-c11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) Obejrzałem każdą rybkę z tej encyklopedii i po krótkiej analizie udało mi się stworzyć listę, lecz nie wiem czy ona jest dobra. Sami zobaczcie:) Chodzi o akwarium 63l

 

prętnik karłowaty

kirysek (pstry, panda, spiżowy)

gurami czekoladowy

bocja siatkowana

żałobniczka

pielęgniczka (kakadu, trójpręga, ramireza)

brzanka (sumatrzańska, pięciopręga, wysmukła)

razbora (klinowa, karłowata, hengela)

otosek

zwinnik jarzeniec

barwieniec czerwony

bystrzyk barwny

zmienniak plamisty

Apistogramma Borelli

drobnoustek obrzeżony

molinezja black molly

limka czarnopręga

głowaczyk barwny

mułojad

modrook Gertrudy

prystelka barwna

proporczykowiec z Kap Lopez

skrzeczyk pręgowany

tetra cesarska

zagrzebka rachowa

gupik

neon

danio

zbrojnik (zebra, lamparci, kolumbijski, karłowaty, niebieski)

bojownik karłowaty, syjamski, szmaragdowy

piskorki

 

 

 

To tylko taka wstępna lista jaką udało mi się znaleść na wielu stronach itp. Bardzo chciałbym o ile to możliwe żeby w akwa były napewno gupiki, piskorki, jakiś zbrojnik. Nie wiem jak dobrać, ale podobają się też: głowaczyk, barwieniec, limka. Jeśli się nie da no to trudno. Może znacie jakieś fajne połączenia tych ryb, więc też będzie ok. Jak jakieś ryby nie mogą być to też prosze o uwage. I czy może być jakaś pielęgnica, prętnik. Wiem, że rosną dość spore, ale nie wszystkie, więc może da się coś z tym zrobić. Także czekam na wasze uwagi i pomoc :) Bardzo dziękuję z góry za każda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może tak:

 

8xneon innesa

1+2x prętnik karłowaty

5x otosek

 

Nawet ciekawie to wygląda. Czyli jakos duża rybka prętnik a stada neony. A powiedz mi czy może być tak, że w akwarium są dwa stada ? Tylko nie wiem czy wtedy nie było by za dużo. I czy lepsze są kiryski czy otoski ? Czy można trzymać oba gatunku na raz czy też będzie za dużo ?

 

1+2x prętnik karłowaty

8x neon innesa

5x kirysek pstry

 

lub

 

1+2x prętnik karłowaty

6x neon innesa + 6x razbora hengela/bystrzyk barwny

5x kirysek/otosek/piskorek

 

lub

 

1+2 prętnik karłowaty

8x neon innesa

2x pielęgniczka ramireza/jakaś inna podobnych rozmiarów

5x kirysek lub 4x piskorek (nie wiem czy piskorek to dobry pomysl co sądzisz ?)

 

Co sądzisz o tych obsadach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=39&t=7147&st=0&sk=t&sd=a

 

prętniki to bardzo miłe rybcie, gurami czekoladowe jeszcze bardziej, ale niezwykle trudne w hodowli

nie lubię ryb ławicowych typu danio, neonki i rasbory także w tej materii nie doradzę

no może microrasbora galaxy mnie ciekawi ze względu na niezwykle ciekawy wygląd

otoski i kiryski Panda żyją u mnie w zgodzie już ponad pół roku

 

molinezje i zbrojniki to na bank nie na 60 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zobaczcie taką moją propozycje :)

1+2x prętnik karłowaty/ramirez/pielęgniczka żółta borelli

10x neon

2x zmienniak plamisty/razbora/drobnoustek

5x kirysek panda ( i tu moje pytanie czy zrobić tak, że 5x pandy i 5x ostosków, czy albo albo, czy jakieś inne ich proporcje ?) Myślałem o 3x piskorki albo 3x żaby. Mogę coś z tych dołożyć ? Skorygujcie moją obsadę bardzo proszę :) Jak jest to kilka możliwości bym poprosił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...