Jump to content

CZerwone plamy u platki

Recommended Posts

Filtr aqua-el fan-1, oświetlenie 15W, obsada: 7 platek (4 dorosłe i 3 małe), 7 gupików (2 duze samice, 1 mala i 4 male samce),2 male molinezje ostrouste, 5 kirysków, 4 krewetki amano, 1 filtrujaca, duzo krewetek babaulti i troche red cherry, 2 ampularie. Roślin sporo, różnych. Mam wysokie ph ok.8 i twarda wode gh ok.20'n. Dodałam troche soli akwarystycznej, kiedy zauważyłam te plamy. pokarmy suche i od dzis daphnie.

Filtr aqua-el fan-1, oświetlenie 15W, obsada: 7 platek (4 dorosłe i 3 małe), 7 gupików (2 duze samice, 1 mala i 4 male samce),2 male molinezje ostrouste, 5 kirysków, 4 krewetki amano, 1 filtrujaca, duzo krewetek babaulti i troche red cherry, 2 ampularie. Roślin sporo, różnych. Mam wysokie ph ok.8 i twarda wode gh ok.20'n. Dodałam troche soli akwarystycznej, kiedy zauważyłam te plamy. pokarmy suche i od dzis daphnie.

Obsada jak do dwa razy większego akwarium ;)

Zrezygnuj z molinezji [rosną zbyt duże do 65l] i ogranicz liczbę innych żyworódek do max 8, narazie jest za dużo ryb. Przerybienie może być jedną z pośrednich przyczyn częstszych chorób ryb ;)

Dasz rady zrobić zdjęcie tym zmienniakom?

Parametry mierzone testami?

tak, testami. z ryb były tylko te duże, a wczoraj wpuściłam te młode, molinezje jeszcze trochę podrosną to oddam, narazie maja tylko 2cm i chciałam oddać cały 1 gatunek platki, albo gupiki, ale jeszcze nie wiem który. Zdjęć nie dam rady zrobić bo nie mam odpowiednich baterii do aparatu, nie da się go włączyć. Ale od wczoraj, chyba trochę się zmniejszyły te plamy.

Share

• Create New...