Jump to content

Zielony nalot na szybach

zspak
 Share

Recommended Posts

Hej

Od jakiegoś tygodnia może dwóch atakują mnie jakieś dziwne zielone glony. Pojawiają się na szybach takimi dużymi łatami. Mam wrażenie że w tych miejscach w których dociera do baniaka światło dzienne. Wygląda to tak ze po 1 dniu od czyszczenia mam już widoczny nalot. Jest to bardzo uciążliwe. Wodę podmieniam raz w tyg około 30%. Nie wiem czym jest spowodowany ten atak. Wcześniej tak nie było a światło docierało tak samo. Wiem że to od światła słonecznego bo dziś zakryłem akwa kocem i szyby były czyste. Ale już przez pół dnia od godziny 13 do 17 jak słonce zaszło był nalot :( Nawet jak mam żaluzję zaciągnięte to jest to samo :(

Czym się pozbyć tych glonów

Baniak 126l

Światło 4x18w

Technika LT

Mocno zarośnięte roślinami

temp 26-27C

Filtr Aquel 2

innych parametrów nie znam

Eh... powtarzam i będę powtarzać że LT to coś więcej niż słabe światło i ziemia pod żwirem, ale wracając do tematu.

Jak sam zauważyłeś źródłem glonów są promienie słoneczne, wiem że LT można doświetlać - ale skoro są problemy to nie powinieneś.

Na akwarium nie powinny padać bezpośrednio promienie słoneczne, a najlepiej żeby było w jak najbardziej zacienionym miejscu.

Jeśli masz akwarium naprzeciwko okna, to jedynym rozwiązaniem pozostaje zasłonienie go.

Co do tego że wcześniej ich nie było... nie wiem gdzie mieszkasz ale wiązałbym to z pogodą ;) Przez ostatnie parę dni [przynajmniej u mnie] jest więcej słońca niż chmur ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...