Skocz do zawartości

Ospa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Chciałbym zapytać czy przy leczeniu ospy mogę mieć włączoną lampę UV.

Wlałem 20 ml zieleni i podniosłem temperaturę do 32 stopni, czym ewentualnie jeszcze można leczyć ospę. Bardzo proszę o pomoc !

Pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 stopnie za duzo moze nie odpowiadac mieszkancom;/ mozna leczyc COSTAPUR firmy SERA ja osobiscie tego uzywam> podnosze temp do 30 stopni i stosuje COSTAPUR zgodnie z instrukcja - spisuje sie wysmienicie. a odnosnie lampy UV to jak najbardziej, zabije ona bakterie pamietaj jednak zeby nie przesadzac z UV bo wyjalawiaja wode;/ . dobrze natleniaj wode podczas podawania lekarstw i nie filtruj przez wegiel aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak więcej informacji... :roll:viewtopic.php?f=6&t=14640

 

Z tego co wiem to zieleń jest bardziej toksyczna dla ryb niż inne specyfiki. Raczej do leczenia ospy stosuje się błękit metylenowy (o zieleni nie czytałam odnośnie ospy, więc mogę się mylić), ewentualnie sól kuchenną niejodowaną (ale to zależy jakie ryby leczysz). Lampę UV należy ostrożnie stosować, bo może wyniszczyć florę bakteryjną, ale jak się to ma do leczenia ospy to nie wiem, może ktoś inny się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do temperatury to dla paletek jest ok. wytrzymują więcej.

akwarium 200 l.

paletki 6 szt.

zbrojnik niebieski 4 szt.

podmiana dwa razy w tygodniu po 60 litrów osmoza + kranówka

pH 6,8

tWo 8

tWw 2

reszty testów nie mam,chciałbym wiedzieć kiedy wyłączyć lampę,chodzi 2 dni i czy wystarczy ta zieleń.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...