Skocz do zawartości

pokarm dla krewetek


firewoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej karmić je naturalnymi pokarmami?

 

CO JEDZĄ KREWETKI?

***********************************

* Glony

* specjalne pokarmy dla krewetek

* pozostałe karmy dla ryb

* osady, brudy z filtra

* warzywa, owoce

* liście, szyszki olchy czarnej, korzenie, włókna torfowe (celulozę)

 

Krewetki jedzą glony, dzięki temu są mile widzianymi mieszkańcami w naszych akwariach. Jeśli glonów brakuje, możemy je specjalnie hodować, np. w naczyniu z roślinką, postawionym na parapecie lub pod innym źródłem światła. Kolejne pokarmy to oczywiście specjalistyczne pokarmy dla krewetek oraz każda inna karma przeznaczona dla ryb (płatki, granulki, tabletki, pyłek). Bardzo ważnym urozmaiceniem diety są liście, warzywa i owoce: liście migdałecznika morskiego, dębu, buku, pokrzywy, skrzypu, szpinak, banan, ogórek, marchewka, groszek, cukinia.

 

Ważne: Krewetki mają swoje gusta smakowe i to, co smakuje jednym wcale nie musi smakować innym. Niezwykle istotne dla zdrowia i pięknego wyglądu krewetek jest urozmaicanie diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym nie ryzykowal zakupu takiego ja podales/as linka no chyba ze jest oryginalne opakowanie i wypisany sklad.

Amano hmm mysle ze pylek bylby dobry lub podawac takie jedzonko jak dla doroslych np.Shrimps Sticks bo one i tak sie ladnie spulchniaja i sa miekkie . Ale moge takze nie miec racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pokarmu "Shrimp Sticks" zauważyłem, że większość moich krewetek nie jest nim zainteresowana, więc ja bym osobiście go nie polecał, swoim krewetkom wrzucam "SuperTabin A", którego bardzo lubią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Hoduję głównie kewetki z rodzaju cantonesis.

Podstawowym moim pokarmem jest sproszkowana spirulina, suszone kiełżę oraz suszona pokrzywa. Ponadto dwa, trzy razy w tygodniu podaje im Mosura Bio Plus. Ten pokarm jest wg produceta przeznaczony dla maluchów dlatego młodziutkie krewetki karmię nim co dziennie i w miarę wzrostu zastepuję go moją mieszanką. Cennym pokarmem dla krewetek jest również szpinak albo parzone liście albo mrożonka (oczywiście rozmrożona) Jest w nim duzo witaminy E.

Krewetki wymagają rownież pewną ilość mikroelemtów dlatego podaję im Shirakura White Power. Co prawda kiełże powinny dostarczać budulec na pancerzyki ale ten dodatek Shirakury dodatkowo wzmacnia biel co jest istotne zwłaszcza w wyższych gradacjach Crystali i Bienek.

Ponieważ krewetki crystal, biene, tiger oraz snow whit są bardzo wrażliwe na związki azotu lepiej karmićje cześciej a miejszymi ilościami tak żeby pokarm nie zalegał. Należy również usuwać natychmiast padnięte sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...