Skocz do zawartości

Wybarwienie rybek


marvelx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niby są pokarmy poprawiające barwy i warto dokarmiać tym rybki. Moim zdaniem ważne są również inne warunki takie jak skład wody, temperatura, obsada ryb. Warto dokarmiać różnorodnym pokarmem. Jeśli chodzi o mięsko to ja dokarmiam surowym drobno posiekanym albo roztartym i w małych ilościach żeby nie zostawało na dnie. Można też posiekane mięso zasuszyć. Podstawa to nie przesadzać z karmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojej obsady:

- Glonojad syjamski nie powinien pogardzic: gotowana marchewka, surowa cukinia, gotowanym brokułem

- Brzanki rekinie lubia gotowana marchew, brokuła, kalafiora

- Brzanki sumatrzanskie uwielbiaja gotowanego brokuła i kalafior, marchew wypluwaja

Tyle z moich wlasnych doswiatczen. Jedzonko podaje nabite na łyżeczke, zeby nie plywalo po calym akwarium. Ponizej foto moich brzanek - ladnie sie wybarwily miedzy innymi dzieki urozmaiconej diecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalam i powiem z doswiadczenia ze ryby wyrywaja wykalaczke ze zwiru. Nakrece filmik jak moje rybki jedza brokula to zobaczycie ile potrafia miec sily. Podnosza nawet lyzeczke, ktora na szczescie opada na dno. Wykalaczka musialaby byc na stale wbita w cos ciezkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj probowalem karmic rybki marchewka i ogorkiem, niestety troszke mi to chyba nie wyszlo. marchewka poleciala na dno i tam zostala, a ogorka troche poskrobaly i zostawily... jedzenie powinno byc zanurzone czy raczej przy powierzchni? mam skalary, gupiki, bocje, labeo, mieczyki i molinezje, czym powinienem je karmic? ktores moze szczegolnie chetnie jedza miesko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...