Skocz do zawartości

FERPLAST CAPRI czy warto? opinie uzytkowników ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Akwarium z prostokątne o pojemności 40L

Wymiary akwarium:

długość: 52cm

szerokość: 27cm

wysokość: 36cm

W skład zestawu wchodzi:

- jedna świetlówka 15W T8 chyba PHILIPS

- grzałka BLUCLIMA 75W \

- filtr BLUWAVE 03 Power > Jak wygląda ich użytkowanie, wydajność, cicha praca itp Huh

- pompa BLUEPOWER 350 /

 

filtr wydaje się dość dobry i plusem jest to ze jak już zabiera miejsce to od razu z grzałka wiec nie ma za dużo wiszących/przyklejonych obiektów obcych w akwarium

 

http://www.ab-zoo.pl/pokazfoto.php?id=10500219_A

 

całość z wysyłka 370-380 co jest dość wysoką ceną

 

 

Zastanawiam się nad wyborem tego akwarium zamiast zestawu z allegro z filtrem zewn ponieważ podoba mi się bardzo jego stylistyka i wygląda na wysokiej jakości produkt który pięknie będzie się prezentował na szafce. Szafka ma akurat miejsca na zbiornik max 57x33 wiec będzie ładnie uwydatniony front

 

W tej cenie można mieć podobne akwarium już z dobrym filtrem zewnętrznym, ale wiadomo jaka jakość jest chociażby w samych pokrywach z allegro wyglądają strasznie Chińsko i nieefektywnie a aluminiowe są bardzo drogie, a FERPLAST wydaje się być wart swojej ceny.

 

Liczył bym na wypowiedzi kogoś kto miał akwarium te lub inne tej firmy a także co sadzicie o tym zestawie bo cena jest nie mała i lepiej się skonsultować z kimś doświadczonym w akwarystyce nim wydam pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem akwarium a myślę o kupnie takowego od paru juz lat.

 

40l tej firmy jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem bo mam mało miejsca na zbiornik jedyne nie utrudniające życia miejsce to w szafce odpowiednio przerobionej. Mam tam miejsce na zbiornik max 58x36x(wys bez problemu) a ten FERPLAST jest w sam raz 52cm zostaje 6cm jakiejś listewki dodać i będzie ładna szklana ściana prezentująca akwarium. Poza tym wzornictwo bardzo mi się podoba i nie widzę problemu żeby w granicach rozsądku przepłacić 50zł i cieszyć oko lepszej jakości zbiornikiem. Pokrywy z allegro są dobre ale tak efektownie nie wyglądają jak ta. I nawet nie wbudowane w szafce będzie ładnie wyglądać w mieszkaniu.

 

Co do filtra podoba mi się ze grzałka jest w nim schowana bardziej pytałem o to co sądzicie o jego wydajności bo fakt ze miejsca trochę zajmuje

 

Rybek nie planuje za dużo najlepiej jakieś 2-4lub jak się da więcej dorastających max5cm + glonojad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

380pln....hmmmmm...zastanówmy się :roll:

1: http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=928771593 125 pln

2: http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=916463077 74 pln

3: http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=919804264 26 pln

4: termometr, siatka do ryb itp. Około 50 pln

 

Razem: 275pln

 

380-275= 105 pln. Czyli zostaje Ci na np:

- dodatkową świetlówkę

- podłoże

- dekoracje

- itp.

 

;)

 

 

Ps: korekta zbiornika:

 

http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=914988357 50x30x30

 

Czyli zostaje 105+róznica na zbiorniku 5pln= 110 pln

 

Według mnie nie ma co przepłacać ;) . Same dekoracje do akwa też troszkę kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak. farplast jest dobrym producentem i jakosć wszelkich plastików jest ok.

co do filtra to może ci się opłacać tylko jeśli w komplecie będzie taniej.

miałam podobny filtr ale innej firmy.

poprostu jego powierchnia filtrująca jest duża i ma większe pole działania. od mechanicznego czyszczenie poprzez biologiczne. daje też mozliwosć czyszczenia chemicznego przy zmianie wkładu.

i jeśli nie będzie ci potrzeba szybkiego nurtu i woda będzie mogła się lekko mielić to spoko. jednak moim zdaniem jest za słaby jak na swoją powierzchnię.

zasade działania ma jak zewnętrzne filtry kubełkowe ale jest od nich gorszy.

to znaczy przerost formy nad potrzebą.

kiedy tamte kubełki czyścimy jak najrzadziej,

tak ten nie wytrzymuje tyle i trzeba go wyczyścić mimo że tylko sama gąbka się przypcha.

jak na ideologię konstrukcyjną- o wiele za często.

zapycha się szybko jak te inne podstawowe filtry.

porównaj głowicę napędzajacą z innym filtrem tej samej firmy

i zobaczysz że jest taka sama. a czyścić filtr będzie ci łatwiej mniejszy.

od strony estetycznej, jak najbardziej ok.

 

to co tu piszę jest tylko i wyłącznie moją opinią i wrażeniem z praktyki.

możecie mnie poprzeć albo zaprzeczyć jadnak wszyscy będą mieli rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to śmieszne ale uparłem się trochę na te akwarium bo jego wykonanie mi sie podoba ta listwa dolna i pokrywa wykończona porzadnie a nie chiński plastik. i mam nadzieje że na półce będzie to wyglądać efektownie.

Poza tym w środku już dobre oświetlenie philips

 

dla porównania to jest jak kupowanie butów na rynku i w sklepie niby i to i to but jednak za znaczek adidas/Nike itp dopłacamy

 

Poza tym zanim woda się ustabilizuje (3tyg) to następna wypłata będzie i dokupi się powoli resztę

 

mój plan startowy to 2-3 sztuczne roślinki (żywe chyba z moim doświadczeniem szybko umrą) i te rybki co wymieniałem wyżej (tanie bo kupować drogie które dla amatora na 75% padną nie ma sensu)

+mała skałka ozdobna

 

wygląd coś w tym stylu mnie usatysfakcjonuje

 

http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/915/93/34/915933449

 

Filtra chyba innego nie można zestaw i o to właśnie chodzi żebyście swoje opinie przedstawili nawet krytyczne

ps ten filtr zestawowy nie jest za słaby tak? ale będzie trzeba go często czyścic (sama gąbkę tą niebieska co na obrazku) tak?

co do występowania silnego strumienia i zawirowań to na pompce jest chyba regulacja przepływu jakoś tak.

 

tak dla śmiechu 2cm robi różnice każdy facet powinien to wiedzieć :D 52cm to już mniej miejsca do zakrycia w szafce i lepszy wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest za słaby do tego litrażu ale niepraktyczny wynalazek jak na swoje rozmiary.

to miałam na myśli.

czyszczenie gąbki jest tu upierdliwe ponieważ tylko ten materiał będzie wymagał tak częstej ingerencji

podczas gdy inne wkłady modą sobie leżeć i pracować do kad same sobie nie przypomną że istnieją.

dobrze będzi do momentu kiedy wpuścisz rybki.

woda dojżewa. bakteryjki kwitną ale dopiero od momentu wpuszczenia rybek ,tak naprawdę zaczyna się własciwa praca filtra.

wtedy zaczyna się coś naprawdę brudzić.

dążeniem jest tu by jak najrzadziej wkładać tam łapska.

to zestawienie tylko ładnie wygląda.

jeśli ktoś lubi takie coś to sprawdzi się ale przy jednej parce czy dwuch małych rybek i mało karmionych. przy parce mieczyków dużych, i kilku młodych w 50l.właziłam do akwa nie czekajac całego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią wziąłbym inny filtr bo w tej cenie (ten oddzielnie bodajże 130PLN) można myśleć o czymś naprawdę z wyższej półki

ale chyba sie nie da bo to zestaw

 

fzn-2 to chyba kaskadowy i niezbyt cichy pozatym z obudowa byłby problem ale w 100PLN na pewno byście coś super polecili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią wziąłbym inny filtr bo w tej cenie (ten oddzielnie bodajże 130PLN) można myśleć o czymś naprawdę z wyższej półki

ale chyba sie nie da bo to zestaw

 

fzn-2 to chyba kaskadowy i niezbyt cichy pozatym z obudowa byłby problem ale w 100PLN na pewno byście coś super polecili

ale ten zestaw jest beznadziejny!!!

najbardziej super za 100zl jest fzn-2 jest bezszelestny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie ten zestaw. zbierając oddzielnie kupisz to co najpraktyczniejsze. teraz aqua-el promuje zestaw 60x30x30 z pokrywą i jakąś świeczką ale nie wiem jaką. nie kosztuje to tyle a dają mały filtr. ważna jest głowica. dół zawsze zkombinujesz sobie sam taki jak zechcesz.grzałka i kaieś żarełko dla rybek i płyn uzdatniający. wromaka szkło tej wielkości ok 50 zł. to chyba warto przemyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fzn-2 to chyba kaskadowy i niezbyt cichy pozatym z obudowa byłby problem ale w 100PLN na pewno byście coś super polecili

Najlepiej nie wypowiadać się o produktach z którymi nigdy nie miało się doczynienia ;)

Te kaskady oferują bardzo dobrą jakość filtracji, przy czym praktycznie ich nie słychać. W tej cenie [80zł] nic lepszego się nie kupi. ;)

 

Co do samego zestawu.

Jak zwykle cena jest wygórowana, a produkty raczej nie wysokiej klasy ;)

Zdecydowanie lepiej wszystko kupić i dobrać samemu. Wyjdzie i taniej i lepiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniałem tego filtru po prostu pytałem bo się nie znam w tym celu przecież temat powstał

 

szkoda że nie ma zestawów 55x35, sam zbiornik można zamówić ale z pokrywa problem

 

a wasze uwagi biorę do siebie i nie uparłem się w 100% na ten zestaw może to będzie jakiś inny kto wie czas pokaże nie kupuje bez przemyślenia sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniałem tego filtru po prostu pytałem bo się nie znam w tym celu przecież temat powstał

 

szkoda że nie ma zestawów 55x35, sam zbiornik można zamówić ale z pokrywa problem

Rozumiem że rozmiary to kwestia szafki?

Jeśli to jest jakaś wolnostojąca szafka/komoda to można śmiało dodać troszkę większy blat na obecny i postawić na nim akwarium. Nie wymaga to żadnych umiejętności technicznych, a rozwiązałoby problem wielkości akwarium bo można byłoby kupić "standardowe" 60x30 ;)

 

A jeśli kupienie większego akwarium nie wchodzi w grę, a martwisz się o nietypową pokrywę to myślę że z tym nie będzie problemu. Nietypowe rozmiary pokryw też można kupić/zamówić, a nawet zrobić [niewielkim kosztem] samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kolegi zestaw to odradzam ale takiemu wyjadaczowi jak mi to i aqua-el nie przeszkadza skoro to tylko za kotnik robi bo nic innego na hura bura nie było,

kiedy stary sobie pękł..he,he. fakt.

zestawy jakoś w praktyce rozchodzą się po całym mieszkaniu. filtr tu. gdzie indziej grzałka. itd. ale ktoś obeznany z braku laku takie zestawienie kupi to bardzo rzadko i ciężko bywa by zostało się w oryginalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że "macałem" ten baniak w sklepie. Bardzo solidny design i jakość plastików, filtr wbrew pozorom niezły - 350l/h, spora pojemność mediów, podobny do Aquael FS BIO - teraz będzie mała herezja, ale nie jestem pewny, czy FZN2 jest lepszy, a poza tym autor narzeka na brak miejsca, a kaskada wystaje. Niezłe standardowe światło dla niewymagających warzyw. Krótko mówiąc, w sam raz dla początkujących, którzy nie muszą przeliczać każdego grosza.

 

mój plan startowy to 2-3 sztuczne roślinki (żywe chyba z moim doświadczeniem szybko umrą) i te rybki co wymieniałem wyżej (tanie bo kupować drogie które dla amatora na 75% padną nie ma sensu)

+mała skałka ozdobna

 

To jest bardzo niedobry plan startowy. Poszperaj na forum - cykl azotowy, zależności pomiędzy florą, fauną i podłożem itd. Nie trzeba doświadczenia - wystarczy elementarna, powszechnie dostępna wiedza, żeby nic nie "umarło", tylko żyło w akceptowalnych warunkach. Trochę poczytaj i będziesz miał żywe zielsko, żywe bakterie i żywe potwory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie da rady te parę cm brakuje z chęcią wziąłbym 60litrów w standardzie 60cm szerokości

cały czas kombinuje gdzie by tu jeszcze wsadzić ten zbiornik

 

akwarium przypomina komputer składak często najlepszy bo bierzesz co chcesz a nie co dają na chama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium przypomina komputer składak często najlepszy bo bierzesz co chcesz a nie co dają na chama

Zgadza się, ale w kategorii "gotowców" ten jest całkiem niezły. Jedyną jego wadą jest to, że Włosi, jak to Włosi, każą sobie sporo płacić za design ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tyle w temacie marioli

a tym rozmiarem to się nie przejmuj. 5cm więcej na każdej płycie postawisz byle płyta była większa lub równa dnu akwarium i nie spadnie a nawet nie będzie większej różnicy. tylko czy ty masz wnękę czy puste pole z boków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnękę w szafce i w tym cały problem że 56-57cm max

Mam jeden baniol wciśnięty między meble: viewtopic.php?f=22&t=13426&p=141110&hilit=rakownia#p141110

 

Skleiłem baniak z grubszego szkła, ale bez wklejek wzdłużnych i dzięki temu powiesiłem kaskadę na tylnej szybie, jednocześnie tracąc 5cm szerokości. Coś za coś...

 

z tego co tu piszecie to ten filtr kaskadowy zawieszany na krawędzi jest najcichszym rozwiązaniem tak

Mam filtr kaskadowy, filtr wewnętrzny i filtr kubełkowy w baniakach. Jedyne , co słyszę, to warkot licznika kWh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale narazie ponad 60litrów nie planuje wychodzić więc jeden filtr chyba wystarczy?

 

co polecacie z chęcią wezmę wasze sugestie pod uwagę

bardzo zależy mi na tym żeby w zbiorniku było czysto a to chyba od dobrej filtracji zależy

 

ps miesięcznie to ile gdzieś w prądzie takie akw 60l, ogólnie nie muszą być dokładne sumy wydaje mi się ze parę zł nie więcej jak10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...