Skocz do zawartości

Lotos. Liść nawodny przycinać czy zostawić??


Rekomendowane odpowiedzi

MAm pytanie mój lotos w akwarium ma już 2 liście nawodne które przysłaniają troche światło. Słyszałem że jak przytne liście nawodne to bedzie on bardziej rósł w boki. Przycinał ktoś u siebie lotosa?? możecie mi dać jakieś rady czy przyciąć czy zostawić??

[podejrzewam że masz za słabe światło , a więc:]

Nic się nie stanie jak przytniesz te liście. Wypuści nowe , ale tak samo długie. Lotos będzie na boki rósł jak dołożysz oświetlenie. Na razie to roślina "wyciąga " liście i szuka światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Lotos zawsze będzie dążył do wypuszczenia liści nawodnych , nawet jak będzie dużo światła. Proste -jak puszcza nawodne to kwitnie za jakiś czas .

Jak będziesz systematycznie te liście przycinać to jest szansa ze utrzymasz go pod wodą .... W tym przypadku światło nie ma tu nic do rzeczy

 

A skąd to wiem ?? Bo miałem lotosy w akwarium gdzie przypadało 0,6 W na litr I lotosy pięknie kwitły ,a liście nawodne pokrywały cały zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Lotos zawsze będzie dążył do wypuszczenia liści nawodnych , nawet jak będzie dużo światła. Proste -jak puszcza nawodne to kwitnie za jakiś czas .

Jak będziesz systematycznie te liście przycinać to jest szansa ze utrzymasz go pod wodą .... W tym przypadku światło nie ma tu nic do rzeczy

 

A skąd to wiem ?? Bo miałem lotosy w akwarium gdzie przypadało 0,6 W na litr I lotosy pięknie kwitły ,a liście nawodne pokrywały cały zbiornik

Dokladnie tez posiadam lotosa tygrysiego i mam polowe tafli przykryta liscmi ale nadal czekam az zakwitnie mam w aka 1w/l wiec moze cos z tego bedzie :D .Czytalem gdzies zeby utrzymac lotosa pod woda trzeba uszkadzac lekko jego system korzeniowy, nie wiem na ile to prawda bo nie sprawdzalem, ale na bank cos takiego jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[podejrzewam że masz za słabe światło , a więc:]

Nic się nie stanie jak przytniesz te liście. Wypuści nowe , ale tak samo długie. Lotos będzie na boki rósł jak dołożysz oświetlenie. Na razie to roślina "wyciąga " liście i szuka światła.

U mnie w akwarium wychodzi prawie 0,6W na litr więc mam troche ponad minimum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie również światło nie ma tu nic do tego. Mam u siebie 0,72W/l i uporczywie obcinam mu liście a i tak wypuszcza długie liście które rozwijają sie dopiero przy lustrze wody. Też chciałem utrzymać go pod wodą ale mi się nie udało. Ale wypuścił mi drugą małą sadzonkę którą oderwałem i wsadziłem osobno i o dziwo w tym samym akwa zrobiła się z tej sadzonki ładna czerwona kępa liści i jest ich coraz więcej i normalnie sobie rosną, nie widzę żadnych tendencji ich wzrostu w kierunku lustra wody. Z korzeniami pokombinuję jak będę miał więcej sadzonek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...