Skocz do zawartości

wpuszczenie rybek


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :D ostatnio w doborze ryb mi pomogliście, więc znowu liczę na waszą pomoc :) więc akwarium gotowe , żwirek wsypany filtr mam do zamontowania , grzałka też , termometr itp. I mogę już rybki kupić i wpuścić? czytałam coś o zasadzie 2 tyg :zamieszany: . Znajoma mi powiedziała , że nie muszę czekać jak mam trochę wody z jakiegoś innego akwarium , a mam koleżankę która likwiduję akwarium, ale ma mniej litrażu (nie wiem dokładnie) no i filtr , i grzałke też mam od niej czyli muszę także czekać????ah i czy mam ten filtr i grzałke umyć? ona używała do ostatniej chwili i czyściła wodą z akwa, wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok, a przemyć ten filtr i grzałkę?Jeśli tak to czystą wodą z kranu? I jeszcze jedno pytanie:) mam żwirek ale zastanawiam się nad piaskiem , mogę wziąć piasek np . z nad jeziora i go ugotować z solą , oczyścić z zanieczyszczeń i wrzucić do akwarium? Czy nie każdy piasek się nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] czy mam ten filtr i grzałkę umyć? ona używała do ostatniej chwili i czyściła wodą z akwa, wczoraj.

Nie musisz. Jeśli wkłady w filtrze nie wyschły to są tam bakterie nidyfiltracyjne (czy jakoś tak) a nawet jak wkłady wyschły to te syfki pomogą w szybszym powstaniu tych bakterii.

 

mogę wziąć piasek np. z nad jeziora i go ugotować z solą

Myślę że jak wygotujesz w zwykłej wodzie to będzie dobrze. Bo piasek z soli będzie dało się wypłukać, ale będzie ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad piaskiem jeszcze pomyślę,:)

Lepiej zastanów się teraz i wybierz podłoże póki nie masz jeszcze rybek bo później wymiana podłoża to baaardzo dużo pracy, poza tym jak wsypiesz piasek nawet dobrze wypłukany to woda będzie mętna od niego i jakieś 2 doby będą potrzebne zanim zmętnienie minie. Przynajmniej u mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a jak mieszkam w podobno najzieleńszej części Polski to mogę wziąć wodę np z rzeki Biebrzy z parku Narodowego :P do akwarium

Jeśli przebadasz wodę laboratoryjnie i będziesz mieć stu procentową pewność że nie ma w niej żadnych szkodliwych bakterii lub pasożytów to nie widzę przeszkód :roll:

 

Natomiast woda w kranie jest sterylna i ciągle badana, jedyny minus to chlor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie radzę.

brałam już z biebrzy w trzech miejscach:

przy wiosce burzyn,

kosódka -taka dopływająca smródka i jagłowo.

ze stawów okolicznych to jezioro augusta i nie polecam.

lubię jak woda mniej pachnie i mniej glonów ma.

fakt. trochę rozwielitek i pierwotniaczków ale i pchły rybie.

gdy rybę kupujesz to mniej czy wiecej poznasz jak jest z jej zdrowiem ale po roślince i po samej wodzie-nigdy.

zwłaszcza że ideologia naszego kochanego parku opiera się na jak najmniejszej ingerencji w środowisko.

jakby coś się działo to specjalnie nikt niczego nie leczy. zwłaszcza w wodzie.

jezioro siemianowskie odradzam tym bardziej bo ładniej niż kilka lat temu było definitywnie zamknięte dla wszystkich.

sinica wybiła wszystko w stu procentach.

został pusto-czarny dół z wodą.

i tu ingerencja człowieka była a efektem było zakazanie picia,kompania i puszczania jakich kolwiek zwierząt domowych. ogrodzone by jak najmniej zwierzyny dzikiej się truło i chorowało. o ptactwie nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. trzeba pogadać, nie pochodzę z podlasia ale pół roku spędzam w podlaskim. między innymi i najwiecej w dziczy pod granicą koło bobrownik.

Uważaj na OT bo dostanie Ci się zaraz od moda i dziewczyno, sorry, ale piszesz tak, że nie idzie tego przeczytać, zrozumieć, jakbym czytała ponieważ aczkolwiek kiedyś dlatego bo... :roll: . Trzymaj się zasad pisowni. Sorki modzie za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...