Skocz do zawartości

Filtr do 126l akwarium


Bartek_199
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić akwarium 126l i nie wiem jaki filtr wybrać.Wymiary akwarium to 80x35x45.Nad obsadą jeszcze się dobrze nie zastanawiałem ale raczej będzie to akwarium towarzyskie.Na filtr mogę przeznaczyć ok 100zł.Zastanawiałem się nad Aquael Turbo filter 350 i nad Aquael Unifilter 500.Który z nich byłby lepszy :?: .Oczywiście inne też wchodzą w grę.

Proszę o wasze opinie i sugestie.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dołóż 30pln i kup coś takiego: http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=922926904 . Jeżeli jednak chcesz się zmieścić w 100pln to polecam Ci takie coś: http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=921670033. Szkoda miejsca w zbiorniku na wewnętrzne filtry ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja też bym się bał ;). Ale kilka osób go używa już dluższy okres czasu i jak na razie nie ma powodów do narzekań. Ciekawe co będzie po 2-3 latach. To kopia tetry z tego co wiem. W obecnej chwili czeski Atman podrabia JBL. Ciekawe jak to się sprawuje. A wracając do tematu to fzn3 jest sprawdzoną konstrukcją i naprawdę warto w niego zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go zamontować w akwarium z pokrywą :?: Pozostaje tylko wycinanie otworu w pokrywie :?:

Nie wiem czy to prawda ale w akwarystycznym rozmawiałem ze sprzedawcą właśnie o filtrach i mówił że kaskady pobierają wodę i wypuszczają w bliskiej odległości co powoduje małą rzeczywistą filtracje. Jak jest w praktyce :?:Jak jest z hałasem powodowanym spadającą wodą :?: Czy ten filtr nie będzie robił w akwarium tzw."pralki" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W praktyce nigdy się nie słucha sprzedawcy :D . A już w szczególności podczas kupna rybek :D

Filtr na regulacje, więc go spokojnie ustawisz. To jak głośno będzie z niego lecieć woda zależy w głównej mierze od tego jaki masz jej poziom w akwarium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale w akwarystycznym rozmawiałem ze sprzedawcą właśnie o filtrach i mówił że kaskady pobierają wodę i wypuszczają w bliskiej odległości co powoduje małą rzeczywistą filtracje.

Chce sprzedać droższy kubełek ;).

 

 

 

 

Czyli nie ma co pchać się w filtry wewnętrzne .Ale jak jest z tym montażem żeby pokrywa pasowała :?:Trzeba będzie w niej wycinać otwór czy da się jakoś inaczej :?:

Niestety, trzeba ciąć, innego wyjścia nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...