Skocz do zawartości

Proszę o pomoc!!


Kocioqwik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowa i dopiero zaczynam (na nowo) swoją przygodę z akwarystyką. Jednak chcę siebie i moje rybki uchronić od wielu błędów, które popełniłam kiedyś... Tym razem planuję dużo roślinności i niewielką obsadę. Ale do rzeczy, dziś odebrałam moje nowiutkie akwarium 54l i w zestawie jest filtr: Hailea model HL-BT400. Kiedy zaczęłam go oglądać okazał się MEGA brudny... Jest cały w jakimś smarze nie wspominając o tym, że pod pokrywą silnika od której odchodzi wtyczka jest jakaś oleista maż... Bardzo was proszę o radę ponieważ nie jestem przekonana do używania go, nawet po wielu myciach (oczywiście samą wodą). Czy ta ciecz i brud nie zaszkodzą rybom? W instrukcji nic nie pisze na ten temat a naprawdę mnie to zaniepokoiło. Pytanie nr 2 dotyczy węgla aktywnego, gdyby ktoś mógł mi przybliżyć ten temat, byłabym wdzięczna. Ratujcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj tego filtra, ja miałam trzy i żaden nie miał smarów

polecam ci kupno kaskady fzn1 lub fzn2 jest niedroga i fajnie się spisuje

jest dużo miejsca na wkłady filtracyjne

możesz obciąć gąbką i dołożyć np zeolitu i będzie filtracja biologiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm więc to znaczy że jest trefny? Po rozpakowaniu go i obejrzeniu miałam ręce całe umorusane w jakimś czarnym czymś, czego konsystencje trudno wyjaśnić, ani nie jest to smar ani pył... Chodzi mi głównie o to, żebyście podzielili się swoimi doświadczeniami czy wasz filtr (nowy) przy zakupie był taki brudzący. I co też to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam ręce całe umorusane w jakimś czarnym czymś, czego konsystencje trudno wyjaśnić, ani nie jest to smar ani pył...

W tym filtrze oryginalnie włożona jest gąbka oraz koszyczek z węglem aktywnym. Tak więc jeśli konsystencja tego czarnego brudu nie jest oleista to bardzo możliwe, że właśnie ten węgiel pokruszył się i tak brudzi.

Trudno opisać konsystencję brudu ;-) ale czy Twoim zdaniem może to być pył węglowy?

Jeśli tak, to niczemu on nie zaszkodzi. Węgiel możesz natomiast wyrzucić z koszyczka i zastąpić go na przykład zeolitem, który zapewne przyda się do filtracji wody w nowym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...