Skocz do zawartości

WYSOKA TEMPERATURA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy istnieje jakies urzadzenie ktore obniza temp wody?

teraz jest wysoka temp powietrza na zewn i to sprawia ze woda w moim akwa ostatnio siegnela 26,5 st

co wogole nie powinno miec miejsca - max jaka moge miec to 24

zbilam temp poprzez podmiane paru wiaderek (oczywiscie stopniowo)

ale teraz jest lato i temp tak szybko sie nagrzewa ja mam 320l akwa wiec nie chce co 2 dni dolewac wody

a wiec czy jest moze takie urzadzenie jak grzalka tylko dzialajace na odwrot?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

w chwili obecnejjak masz pokrywe możesz ograniczyć swiatło wyłączyć całkiem grzałke a po trzecie nie przejmować sie tom temperaturą 26 stopni jak byś miała z 30a racze ponad to wtedy tak jak sobie przypominam masz welony gurami lub skalary coś takiego woda może im urosnąć nawet do 32 stopni nie musisz nic kombinoać a podmiana wody może doprowadzić do szoku termicznego co może być przyczyną nie strawności lub nawet śmierci rybek (ale to tylko tak napisałem że może coś takiego być ryby będą wypluwać zjedzony pokarm )

paa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwarzam podobnie jak leszczyc nie ma sie co przejmowac temeratura wyzsza o 2 stopnie.z tego wzgedu ze wiekszosc ryb hodowanych w akwariach oswoila sie do wyzszych temperatur.ciezko jest obnizyc temp. wody w domu w lato ponieważ woda bedzie miala temp. pokojową.dobrym rozwiazaniem jest ale oczywiscie drogim klima do domku:)i obnizenie temp w pomieszczeniu gdzie znajduje sie akwarium.w moim akwa jest teraz 26 po wlaczenu swiata nawet 28 dlatego włączam swiatlo sporadycznie.pomimo wyzszej teperatury rybki czuja sie swietnie. pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za odp

faktycznie ryby wygladaja na zadowolone - jakby wogole nie odczuly wiekszej temp

obnizenie temp w pomieszczeniu w ktorym jest akwa raczej jest nie mozliwe

pokrywy w akwa nie mam, ale czesciej wylączam oswietlenie

a co do grzalki, to jest z termostatem - wlącza sie dopiero gdy temp spadnie do 22

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moze woreczek z lodem pomoze???

witam najlepsze rozwiązanie to wyłącz grzałkę i przestaw termostat tak by jak włączysz zapaliła sie kontrolka że grzałka pracuje czyli jak masz ustawioną grzałkę na 24 c to zmniejsz na 18c powinno poprawnie na czas letni i upały pomóc bo z lodem to taka prowizorka wkładanie woreczka do zbiornika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ja osobiście nigdy nie używałem grzałki z termostatem obliczałem ile ma akwa jakie grzałki będą mi potrzebne jakie jest światło jedyna wada tych zwykłych grzałek to taka że na lato musisz mieć jedna i na zimę jedną + zapas jak by coś

jaki masz zbiornik ile litrów odpisz? zacznijmy od tego i jakia obsada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja nie szukam pomocy podam ci przykład

akwa mam 320l na razie bez wody posiadam mniejsze z rybkami zaszczepiam syna

 

80 l w zimie 40 w + 2x40W +jarzeniówka od 25 do 28 stopni

80l lato 25W +2x40W +jarzeniówka 26 do 30 stopni

tak naprawdę to nie wiem już o co ci chodziło na forum prosiłeś o pomoc więc chciałem ją ci udzieli skoro tak to pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nam sie tu temat rozwinol :lol: pitrek napisales o woreczku z lodem.dobrze tylko pamietaj ze rybki tez moga dostac szoku termicznego

ja nie polecałem woreczka z lodem jestem temu przeciw zle przeczytałeś post ja proponowałem grzałkę z termostatem jak ma by wyłączył i poczekał jak woda zbije temperaturę i ustawi o 3/4stopnie niżej i będzie dobrze na lato ale mi nie odpisał gdzie ten zbiornik ma postawiony czy na poddaszu czy nie bo ja mam 13lat ryby i zawsze obniżam na lato o 3/4stopnie i jest wspaniale pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Termometry naklejane są dobre, nic dziwnego że temperatura ustawiona na termostacie jest inna od tej na termometrze grzałka grzeje swoją stronom a oświetlenie i temperatura otoczenia swoją ,trzy kolory to normalne niebieski najniższa temperatura w ostatnim okresie, zielony obecna ,brązowy najwyższa temperatura w ostatnim okresie ,fioletowy temperatura opada do najniższej w ostanim okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odbiegace od tematu misie.... jezeli w pokoju wzrosnie temperatura, to w baniaku tez, grzalka z termostatem nie rozwiaze problemu. jedye co mozesz zrobic to zamontowac klimatyzacje ;) albo mozesz robic przeciagi.

ryby nie odczuja zbytnio wzrostu temperatury, chyba ze przelozysz je z banki do banki o roznicy powiedzmy 3 st, wtedy moze byc problem, ale jezeli temperatura rosnie i spada powoli, nie masz sie czym martwic, w afryce sa roznice temp wynaszace 50 st celcjusza (dzien i noc)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...