Skocz do zawartości

blokowanie tematów?


jeronimo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wyjaśnić czemu tak szybo blokowane są tematy? (nie chodzi mi tu o jakieś tematy gdzie się ktoś kłóci, gada głupoty, nie na temat itp.)

 

Może posłużę się przykładem:

 

Parę miesięcy temu założyłem temat "dobry, CICHY filtr zewnetrzny" - viewtopic.php?f=91&t=12353 na odpowiednim forum. Specjalnie napisałem IMHO temat który będzie łatwy w znalezieniu przez funkcje szukaj, prosty, czytelny i nie będzie dotyczył konkretnego modelu. Liczyłem że dzięki temu dostane odpowiedź na pytanie no i więcej (szczególnie nowych forumowiczów) będzie mogło z niego w przyszłości skorzystać.

Zresztą nawet w treści napisałem

Przeglądałem archiwum forum i wyczytałem różne rzeczy na temat różnych firm Eheim, Terta Tec, Aquel, Fluval, HW, Atman, Unimax itd. ... niestety tematy były zamknięte więc założyłem nowy.

Tematy są zamykane bo jakiś moderator uzna że nie ma nic już dodania w tym temacie? Nie rozumiem takiego podejścia... :zamieszany: Poprzez takie zamykanie jest tworzonych więcej nowych tematów (no chyba że to jest ukryty cel - więcej postów czyli "wieksze/lepsze" forum) i nie można się podczepić z pytaniem czy też odpowiedzią na dany temat (który ktoś wcześniej poruszył).

Wracając do przykładu jestem użytkownikiem filtra ... i specjalnie czekałem parę miesięcy żebym mógł napisać coś na jego temat (szczególnie że spostrzeżenia o których chciałbym napisać nie były jeszcze poruszane na forum).

Początek ostatniej wypowiedzi w tym temacie

Witam,też sie podłacze,używam ...

świadczy o tym że nie tylko ja rozumiem potrzeba "podczepiania się" pod istniejące tematy.

 

Niech administracja nie odbiera tego postu jako jakiś atak. Jako były administrator dużego forum jestem ciekaw jaką filozofia się tu kierujecie.

 

pozdrawiam

 

mei: przeniosłam to do odpowiedniego działu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No właśnie;). Też sie nad tym zastanawiałam zawsze i przyłączam sie do tego pytania. Czemu tak robicie??

3 dni jesteś zalogowana na forum i to jest "zawsze" :roll: , nie przesadzajcie proszę ;).

 

A co do przesuwanie starszych tematów do archiwum to proszę się nad tym zastanowić ;). Skoro sprawa została wyjaśniona i temat jest warty uwagi to po pewnym czasie jest przenoszony do archiwum działu. Aby bez problemu można było go tam odszukać. W innym przypadku jest usuwany lub wrzucany do kosza. Idą dalej tym tokiem, skoro chciałeś tam coś dopisać a temat już jest przeniesiony. To wystarczy spojrzeć kto jest moderatorem danego działu i napisać do niego PW. Czy to takie skomplikowane? Nie będziemy trzymać na pierwszej stronie tematu, który jest nie poruszany od kilku tygodni/miesięcy. Bez przesady. Kolejna sprawa, każdy ma najczęściej inny problem i jak sie wpisze 10 osób do jednego tematu to za chwile nikt nie będzie wiedział o co chodzi. Ciekawe kto czyta dokładnie tematy, które mają 10-20 stron? Szczególnie ilu z tych czytających to początkujący? Takich tematów byłyby za chwilę setki i każdy na dziesiątki stron. Tego nikt by nie czytał w całości :roll: . Każda sprawa wymaga najczęściej osobnego podejścia do tematu.

 

Teraz mały OT ale muszę to napisać. Kolejna osoba, która jest/była moderatorem lub adminem na innym forum. Jakoś nikt inny nie ma problemów i jak coś to potrafi napisać PW do moderatora odpowiedniego działu i jest po problemie. Nie wiem co Was opętało. Robicie z siebie jakieś ofiary losu czy co? Zakładacie tematy, na które tak szczerze mówiąc nie powinno się nawet odpisywać.

Logując się na danym forum akceptujecie jego regulamin oraz zasady na nim panujące. Więc w czym teraz problem? :roll:

 

I proszę tego nie odbierać jako atak, po prostu wyrażam swoje zdanie na ten temat.

 

Ps: a tak przy okazji.To nie ten dział na takie tematy ;) .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest.

dzisiaj mei zablokowała temat jakiś o karmienu dlaego że ktoś z kimś nie mógł się dogadać na jeden konkretny temat.

mimo mojej prośby o nieblokowanie ale o usunięcie tylko nietematycznych postów a zostawienie tylko tych, które należą do odpowiedzi na temat.pokasowała foty które jej nie podobały się bo ona i kikla osób wie jak rybki wyglądają.

wytłumaczenie jej zrozumiałam w ten sposób:

ktoś coś powiedział nie tak jak ona myśli i został temat aż zablokowany by nikt inny i bardziej konkretny nie mógł nic dodoać od siebie a ktoś inny miał możliwość założenia tematu jeszcze raz ale pod warunkiem że domyśli się o co chodzi.

samo szukanie informacji jest trudne bo miesza sie tematy zamiast segregować. zamiast działu z mieczykiem czy krewetką oddzielnie, mamy rozmnażanie wszystkiego i na wszystkie sposoby w jednym niemal temacie. myśle że przerobienie dziłów w inny sposób miało by lepsze skutki. daję to na wzór forum dogomani. tan każdy kto zna nazwę rasy swojego psa to poprostu po klasyfikacji ras czy systematyce dojdzie że jak ma szpica to szuka info o nim w dziale psów zaprzęgowych 5rgupy i sekcji 4. itd. rozmnażanie szpica jest w swoim miejscu a rozmnażanie czy karmienie owczarka w dziale o owczarkach. nie ma grochu z kapustą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest.

dzisiaj mei zablokowała temat jakiś o karmienu dlaego że ktoś z kimś nie mógł się dogadać na jeden konkretny temat.

mimo mojej prośby o nieblokowanie ale o usunięcie tylko nietematycznych postów a zostawienie tylko tych, które należą do odpowiedzi na temat.pokasowała foty które jej nie podobały się bo ona i kikla osób wie jak rybki wyglądają.

wytłumaczenie jej zrozumiałam w ten sposób:

 

bo to był temat o męczeniu ryb i bardzo dobrze że został zamknięty jeszcze ktoś pójdzie śladami pana sadysty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest.

dzisiaj mei zablokowała temat jakiś o karmienu dlaego że ktoś z kimś nie mógł się dogadać na jeden konkretny temat.

mimo mojej prośby o nieblokowanie ale o usunięcie tylko nietematycznych postów a zostawienie tylko tych, które należą do odpowiedzi na temat.pokasowała foty które jej nie podobały się bo ona i kikla osób wie jak rybki wyglądają.

wytłumaczenie jej zrozumiałam w ten sposób:

ktoś coś powiedział nie tak jak ona myśli i został temat aż zablokowany by nikt inny i bardziej konkretny nie mógł nic dodoać od siebie a ktoś inny miał możliwość założenia tematu jeszcze raz ale pod warunkiem że domyśli się o co chodzi.

samo szukanie informacji jest trudne bo miesza sie tematy zamiast segregować. zamiast działu z mieczykiem czy krewetką oddzielnie, mamy rozmnażanie wszystkiego i na wszystkie sposoby w jednym niemal temacie. myśle że przerobienie dziłów w inny sposób miało by lepsze skutki. daję to na wzór forum dogomani. tan każdy kto zna nazwę rasy swojego psa to poprostu po klasyfikacji ras czy systematyce dojdzie że jak ma szpica to szuka info o nim w dziale psów zaprzęgowych 5rgupy i sekcji 4. itd. rozmnażanie szpica jest w swoim miejscu a rozmnażanie czy karmienie owczarka w dziale o owczarkach. nie ma grochu z kapustą.

Temat zamknęłam z jednej prostej przyczyny. Autor nie miał zamiaru czytać co się do niego pisze. Wolał wszystkim wokół ubliżać. Jeśli interesuje Cię coś, to sama napisz temat. Nikt Ci nie broni. Ja natomiast muszę pilnować porządku i nie pozwolę na to, żeby jakiś dzieciak robił zamieszanie i obrażał innych. Poczytaj może inne jego posty. Natomiast jeśli chodzi o rozmnażanie... To jest forum ogólne a nie specjalistyczne. Ja osobiście nie widzę sensu w robieniu podforów nt. różnych gatunków ryb. Aha i jeszcze coś. Ja problemu z wyszukiwaniem nie mam. Umiem korzystać z opcji szukaj. Poszukaj sobie w google jakiegoś artykułu nt. wyszukiwania w jakiejkolwiek wyszukiwarce, o używaniu cudzysłowów, gwiazdek i innych znaków przydatnych podczas szukania. Poza tym przetestuj sobie tą opcję u nas. Jest tam tyle różnych możliwości. Jeśli korzystasz z forów, to naucz się ich obsługi a nie prosisz o jakieś ułatwienia. Wyszukanie czegokolwiek zajmie Ci chwilę, jeśli wiesz jak to zrobić, natomiast przerobienie forum na Twoją modłę, to jednak trochę czasu i pracy kosztuje...

 

ps. Ja rozumiem, że nie każdy jest informatykiem... Ale nawet jak zaoferowałam Ci pomoc w naprawieniu problemu z dużymi literami, to Ty to olałaś i jeszcze miałaś wielkie pretensje, że się czepiam. Nie, nie czepiam się, wkurza mnie tylko takie podejście: "niedasie". Wszystko się da, tym bardziej jak ktoś oferuje pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie olałam ale podziękowałam i nie traktuję ciebie jak wroga.

twoją chęć pomocy odebrałam jako gest koleżeński i przyjacielski.

jeśli czytasz moje posty to wiesz że nikogo nie potempiam i nie obrażam.

wypowiadam tylko i wyłącznie swoje zdanie i mój punkt widzenia.

szcerze mówiąc to nie on zaczął tylko ktoś na niego wjechał o obsadę i tyle.

ostatecznie nikt się nic nie dowiedział.

owszem. łatwo jest szukać ale jest to ciężkie jeśli się nie umie albo za mało wie.

tym bardziej że forum jest ogólne to powinno być intuicyjne.

chcę jeść dorsza. szukam dorsza. itd.

jednak ja tak mogę tylko z laikiem pogadać bo ty innymi już kategoriami myślisz niż ja. jesteś bardziej zorientowana a informatyki to już w szkole ciebie uczyli. to jest różnica.

nie czytałam innych postów kolegi bo nie interesują mnie. jeśli czytam ten temat a nie inny. proste.

to co pisze na temat x nie powinno mi przeszkadzać w rozumieniu tematu y. a po co mam zaczynać na nowo temat skora sama nakłaniasz do szukania?

po co dublować tematy? itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję Ci pewną sygnaturkę jednej osoby z innego forum:

Denerwuje mnie głupota ludzi, bo tutaj nie ma supportu Microsoftu, Nvidii czy Appla i ty nie płacisz za to, żebyś dostał pomoc, więc nie masz prawa jej oczekiwać - jedyne co możesz zrobić, to zacisnąć zęby i liczyć, że ktoś się zlituje, wystuka coś w klawisze i że będzie znał odpowiedź na twoje pytanie. Forum jest po to, żeby pomagać innym, ale nikt tu nie ma obowiązku tego robić. Ludzie robią to z altruistycznych pobudek. Więc troszkę respectu i wszyscy będziemy szczęśliwsi.

nie czytałam innych postów kolegi bo nie interesują mnie. jeśli czytam ten temat a nie inny. proste.

to co pisze na temat x nie powinno mi przeszkadzać w rozumieniu tematu y.

No ja jako moderator muszę szerzej popatrzeć na danego usera. Przede wszystkim muszę ocenić, czy to jednorazowy wyskok, czy też taka natura. A obroną na czyjeś ataki nie może być atak. Więc jeśli jego ktoś zaatakował, to nie powinien reagować prawda?

 

 

Jak dla mnie to koniec dyskusji o tym zamkniętym temacie. Poza tym:

2. Każdy użytkownik ma prawo odwołać się od decyzji moderatora do administratora forum poprzez kontakt PW. W sytuacji takiej trzeba dokładnie przedstawić swój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie;). Też sie nad tym zastanawiałam zawsze i przyłączam sie do tego pytania. Czemu tak robicie??

3 dni jesteś zalogowana na forum i to jest "zawsze" :roll: , nie przesadzajcie proszę ;).

 

A co do przesuwanie starszych tematów do archiwum to proszę się nad tym zastanowić ;). Skoro sprawa została wyjaśniona i temat jest warty uwagi to po pewnym czasie jest przenoszony do archiwum działu. Aby bez problemu można było go tam odszukać. W innym przypadku jest usuwany lub wrzucany do kosza. Idą dalej tym tokiem, skoro chciałeś tam coś dopisać a temat już jest przeniesiony. To wystarczy spojrzeć kto jest moderatorem danego działu i napisać do niego PW. Czy to takie skomplikowane? Nie będziemy trzymać na pierwszej stronie tematu, który jest nie poruszany od kilku tygodni/miesięcy. Bez przesady. Kolejna sprawa, każdy ma najczęściej inny problem i jak sie wpisze 10 osób do jednego tematu to za chwile nikt nie będzie wiedział o co chodzi. Ciekawe kto czyta dokładnie tematy, które mają 10-20 stron? Szczególnie ilu z tych czytających to początkujący? Takich tematów byłyby za chwilę setki i każdy na dziesiątki stron. Tego nikt by nie czytał w całości :roll: . Każda sprawa wymaga najczęściej osobnego podejścia do tematu.

 

Teraz mały OT ale muszę to napisać. Kolejna osoba, która jest/była moderatorem lub adminem na innym forum. Jakoś nikt inny nie ma problemów i jak coś to potrafi napisać PW do moderatora odpowiedniego działu i jest po problemie. Nie wiem co Was opętało. Robicie z siebie jakieś ofiary losu czy co? Zakładacie tematy, na które tak szczerze mówiąc nie powinno się nawet odpisywać.

Logując się na danym forum akceptujecie jego regulamin oraz zasady na nim panujące. Więc w czym teraz problem? :roll:

 

I proszę tego nie odbierać jako atak, po prostu wyrażam swoje zdanie na ten temat.

 

Ps: a tak przy okazji.To nie ten dział na takie tematy ;) .Pozdrawiam

No wiesz.. to już nie moje pierwsze konto więc coś o tym wiem. :P:P

 

 

ahaed: ano wiem ;) superybo i ramirezko. Otrzymujesz bana na tamte dwa konta a na to ostrzeżenie. Zresztą to Twoje nie pierwsze. Więc już się na pewno zdążyłaś przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaed

Piszesz też o tematach zawierających wiele stron że nikt tego nie będzie czytał. Najwyraźniej tysiąc podobnych (krótkich) tematów jest dla ciebie lepszym rozwiązaniem. Nie podzielam takiego podejścia ale to twoje forum i twoje zasady (przy okazji proponuje skorzystać z wyszukiwarki na forum i wejść w skórę nowego forumowicza który nie jest w_ogóle w temacie akwarystyki). Zresztą od razu powinieneś napisać

Logując się na danym forum akceptujecie jego regulamin oraz zasady na nim panujące. Więc w czym teraz problem? :roll:

no i jak dla mnie temat jest zamknięty (wyjaśniony) - nie mam problemu po prostu zapytałem. Nie wiem wiem po co te zaczepki i teksty o ofiarach losu...

 

pozdrawiam

Chcesz coś do mnie napisać wal na priva bo ten temat jak dla mnie się zakończył - LOL możesz zamknąć temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

:roll:

Dobra, przepraszam, że zamknąłem temat. Więcej tego nie zrobię. O to chodzi? Jeżeli tak to oki.

 

To forum nie jest moje :roll: , Czy widnieje gdzieś tutaj jako właściciel ? No chyba, że coś się zmieniło a ja jeszcze o tym nie wiem :roll:

 

Ja nie mam problemu tylko staram się wyjasnić całą sytuacje. Dopisek o byłych moderatora i administratorach był ogólnie napisany. Bo taki temat jest już nie pierwszy raz poruszany przez osoby pełniące takie funkcje na innych forach . :roll:

A co do pisania na PW, to jak na razie mam z kim pisać ;). Skoro chciałeś mieć ten temat otwarty to raczej Ty powinieneś do mnie napisać PW w tej sprawie :roll: . Nie wiem po co teraz robisz wielka aferę :roll: .

 

ps: nie zamykam tego tematu :

Dobra, przepraszam, że zamknąłem temat. Więcej tego nie zrobię. O to chodzi? Jeżeli tak to oki.

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...