Skocz do zawartości

Pomiar poziomu CO2 i jego dystrybucja w zbiorniku.


spider72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja stosuje CO2 w płynie i czy ma to jakies znaczenie kiedy go podaje ?? tzn. na noc jak już oświetlenie wyłączone, czy rano czy może po południu jak już oświetlenie włączone. Mam świetlówki Flora Glo 15W i od wczoraj Sylviana 24W ile tego CO2 podawać dziennie ?? Proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Mam test taki jak w pierwszym poście - JBL Permanent. W instrukcji stosowania jest napisane, żeby go nie rozcieńczać żadną wodą. Czy ten mój test też mam rozcieńczyć mimo wszystko jak sugeruje artykuł czy dotyczy to "starczych" testów do których rozcieńczenia była używana woda z akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam 

 

Odgrzebie kotleta - dużo tematów jest teraz odnośnie dystrybucji CO2 bez strat - najlepszy podłączenie pod filtr do reaktora - zero strat i porządnie zadwutlenkowana woda :) Niestety nie mam miejsca za bardzo na to póki co. Teraz z Bimbru podłączone mam do Wewnętrznego aquale fan mini plus. Za 2 dni będzie już butla i zastanawiałem się co by było gdyby zamiast reaktora podłączonego do filtra - po prostu podłączyć wężyk CO2 do rury zasysającej do filtra wewnętrznego - CO2 trafiałoby przez złoża i przez deszczownicę wywalane byłoby do baniaka - czy CO2 spędzając ten czas w filtrze wewnętrznym będzie w stanie się porządnie rozpuścić ?? Czy takie rozwiązanie może już ktoś próbował - oczywiście można by było też podłączyć ten wężyk z małą kostką lipową żeby to mgiełka CO2 trafiała do filtra - byłoby t proste rozwiązanie a może skuteczniejsze niż podłączenie pod filtr wewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował, efekt...

-Rozpuszczone w 100% CO2.

-Hałas w filtrze co chwilę, jak po zapowietrzeniu.

-Destabilizacja  akwarium... Padły bakterie nitryfikacyjne w filtrze- bakterie tlenowe (podusiły się).

 

Jak byś miał długą rurę od filtra do akwarium, to możesz przy filtrze podłączyć CO2. To może dać Ci również duży procent rozpuszczonego CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też zastanawiałem się czy CO2 nie zabije bakterii - czyli pomysł się nie sprawdzi. Rura od filtra do baniak ma ok 1,5m ale podłączenie wężyka CO2 do niego może nastręczać trudności - zawsze istniałoby ryzyko przecieku - szkoda że producent na wyjściu nie zostawił nypelka na taką okoliczność - jak podłączenie powietrza w filtrach wewnętrznych. 

 

Póki co podłączę pod filtr wewnętrzny jak teraz bimber - dodam tylko malutką kostkę lipową na końcu wężyka już wewnątrz Fan miniplus dla lepszego rozproszenia - ten filtr i tak nie miał być nigdy biologicznym tylko napędzać wodę w baniaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...