Skocz do zawartości

danio- czy to się nadaje do wykarmiania narybku?


edie21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tu wstawię link do konkretnej karmy jaka mnie interesuje. proszę o pomoc bo sama jej nie przeczytam. jest w języku angielskim.

 

http://www.hikari.info/tropical/t_13.html

chcę użyć tej karmy bo tylko taką na dzisiaj posiadam jednak nie wiem czy się nadaje.

danio dostało się przypadkiem z roślinkami.

prawdopodobnie tylko to jest danio bo właściciel roślinek nie daje za to głowy.

sam je miał tylko 2 tygodnie.

no cóż. innych rybek w ciągu 2 tygodni roślinki nie widziały.

rybki mają pół mm szerokości i ok.3mm długości. wyglądają z góry jak cienkie kreseczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tutaj znalazłem taki sam pokarm z opisem po polsku :arrow:http://www.kubazoo.com/pl/akwarium-slod ... u-638.html

Hikari First Bites - pokarm dla narybku

5.35 zł

Pokarm dla narybku, do podawania w pierwszych dniach życia.

Hikari First Bites to bardzo drobny granulat(pył)o składzie optymalnie dobranym pod kątem dostarczenia narybkowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Podawany od pierwszych dni zapewnia szybki i zdrowy wzrost rybek dzięki zapobieganiu niedoborom składników odżywczych, które mogłyby przyczynić się m.in. do deformacji ciała eliminujących młode ryby z dalszej hodowli.

 

First Bites można podawać zarówno bezpośrednio na powierzchnię wody - ten sposób jest szczególnie dobry dla narybku żyworódek(gupiki, mieczyki itp.) czy karpieńcowatych.

Dla rybek żerujących w toni wody i przy dnie można przed podaniem namoczyć porcję pokarmu przez chwilę w łyżce wody z akwarium - namoczony pył będzie powoli opadał w kierunku dna, będąc dostępnym dla przebywających w tym rejonie ryb.

 

Pokarm First Bites jest również bardzo chętnie pobierany przez narybek paletek - niewielką porcję pokarmu namoczonego w łyżeczce podajemy nad dorosła rybą, która ma na sobie młode. Można też użyć do tego plastikowej pipety, którą delikatnie wydmuchujemy pył w kierunku stada narybku paletek, podobnie jak przy podawaniu wylęgu artemii.

 

Do karmienia należy używać jednorazowo niewielkich porcji pokarmu i karmić tak często jak to możliwe. Niezjedzony, zalegający pokarm wraz z nieczystościami należy codziennie usuwać z akwarium, aby uniknąć pogorszenia jakości wody.

Pozdrawiam :)

 

mei: usunęłam banner reklamowy tego sklepu. Przeczytaj regulamin, szczególnie pkt. 4.2. Następnym razem będzie ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, czy te moje przybłędy się uchowają.

8 sztuk widuję tylko 3.

poza tym te moje 2tygodniowe mieczyki poprostu są 10 albo 20 razy większe i nie wiem czy jakakolwiek gęstwina im pomoże i przeszkodzi mieczykom w polowaniu.

jeśli nie uchowają się to i opinii o pokarmie nie wydam.

jak by co to zaraz kirysy kończą tarło i jeśli coś ci się wylęgnie to mogę ci oddać to co mi zostanie. ja juz w tym roku kirysy sobie odpuszczam i nie wycieram nic więcej. a ty lepiej dobrze poszukaj bo napewno coś tam masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...