Skocz do zawartości

Jak usunąć glony z akwarium?


Przemek12126
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aby walczyć z glonami trzeba znaleźć ich przyczynę powstania :o .

Proponuje aby podać jakie masz oświetlenie w akwarium,jaki litraż,oraz jak długo oświetlasz zbiornik.

Co do twojej obsady,to te rybcie co podałeś są rybami stadnymi ;) czyli nie dwie kosiarki a kilka,nie trzy kiryski tylko też kilka :zamieszany: .Jeśli masz zamiar sobie kupić zbrojniki to nie kupuj,lepsze są otoski jeśli chodzi o glony.Bocja tez jest ryba stadną.Jeśli masz zamiar cokolwiek dokupić to najpierw poczytaj o rybach ;) ,a potem się za nie bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezka ;) zanim zaczniesz udzielać takich cudownych rad, to weź trochę poczytaj :roll: Jeśli chodzi o glony to usuwa się przyczynę a nie tylko skutki. Mechanicznie można czyścić szybę kartą do bankomatu lub gąbką do naczyń. Przede wszystkim jednak należy poznać przyczynę ich powstawania. Czekamy więc na wypowiedź autora tematu nt. warunków w akwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz pozbyć się jakiś wapieni,muszli,dziwnych pierdoł typu zameczki itp.

Na rynku są dostępne środki do zmniejszenia tych wartości.Poza tym musisz troszkę poszukać na forum bo te tematy już były.Jeśli nic nie znajdziesz wtedy coś zaradzimy.Zbadaj jaki masz wartości w wodzie kranowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph 6.8

kh 15

gh25

Podobnie ci już pisałem masz za duże gh i kh.

A jaki to ma związek z glonami?

Pisząc o tym ,że te dwie wartości są za duże nie miałem na myśli pozbycie się glonów tylko stwierdzenie ,że gh i kh jest do zmniejszenia.Zresztą autor postu napisał jakie są duże.

Kolego czytaj wszystkie posty to będziesz wiedział dlaczego tak napisałem i jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...