Skocz do zawartości

[200L] Co zmienić, ew. dodać


k3nio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Mam 200L i na dzień dzisiejszy posiadam głównie pielęgnice, 2x heros severus gold; 2x skalar; 2x pielęgniczka ramireza; 2x hokejówka;1x razbora klinowa(dostałem tylko jedną od znajomego bo mu się znudziły ryby) 5x kieysek spiżowy; 2x średniej wielkości zbrojniki(7cm) 1x sum(11cm)

Jakie rybki mógłbym jeszcze dodać żeby wyróżniały się swoim wyglądem i oczywiście żeby im było dobrze:)

Czekam na propozycje i na krytykę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokejówki i razbory to ryby stadne - powinieneś zdecydować się na jeden gatunek i zwiększyć ilość do 10-15 sztuk. Na twoim miejscu zrezygnowałbym z "suma" (zapewne kiryśnika czarnoplamego) Pisząc "zrezygnować" mam na myśli "oddać w dobre ręce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie dawno kupiłem te hokejówki i mam zamiar powiększyć ich ilość. Razborę mam komu oddać, ale z kiryśnikiem czarnoplamym może być problem bo jest on trochę skrzywiony w tułowiu, niezbyt estetycznie wygląda i do tego stary już jest. Tylko obawiam się żeby nie zostały zjedzone to hokejówki przez heros severus, bo w końcu to trochę większe pielęgnice. Ale już mam je ponad tydzień i nie zauważyłem większego zainteresowania nad mniejszymi hokejówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie dawno kupiłem te hokejówki i mam zamiar powiększyć ich ilość. Razborę mam komu oddać, ale z kiryśnikiem czarnoplamym może być problem bo jest on trochę skrzywiony w tułowiu, niezbyt estetycznie wygląda i do tego stary już jest. Tylko obawiam się żeby nie zostały zjedzone to hokejówki przez heros severus, bo w końcu to trochę większe pielęgnice. Ale już mam je ponad tydzień i nie zauważyłem większego zainteresowania nad mniejszymi hokejówkami.

Ok, w takim razie kiryśnikowi należy sie dożywotnia renta. Niech zostanie. Hokejówki są dla pielęgnic mało atrakcyjne jako pokarm - w całym świecie przyrody połączenie czarnego z żółtym oznacza - Nie jedz mnie, bo dostaniesz sraczki! Poradzą sobie z herosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to bardzo dobrze:) w końcu zrobię sobie ławice rybek, bo już próbowałem z neonkami ale te chętnie zostały zjedzone przez herosy lub meeki, których już nie mam.

Jeszcze chciałbym dodać może inne jakieś mniejsze pielęgnice, które rośną tak do max 8-9cm, tylko nie znam wszystkich gatunków.

 

A może jakieś krewetki? Tylko pewnie będzie problem z tymi herosami:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...