Jump to content
Sign in to follow this  
KAMIL666

[112l] neonkarium (końcowy bałagan str....3)

Recommended Posts

AKWARIUM: start 11.02.2010 dojrzewa jeszcze nie skończone czekam na opinie :D

-112L

TECHNIKA:

-Aquael fan 2 plus

-Grzałka 100W z termostatem

OŚWIETLENIE:

-1x18W Daylight 6500K i 1x18 sylvania grolux+odbłysnik(taśma)

NAWOŻENIE:

- aqua gainer

- nawóz w płynie sera florena

DEKORACJE:

-gałęzie wierzby

-Czarny bazalt

ROŚLINY: - nurzańce

- anubias niski

- anubias loacentowaty

- 3x gałęzatka

- kryptokoryna wendla

- kryptokoryna zwartka

- żabienica olocetowata

OBSADA w planach :

-15x neon inessa

-2x kosiarka

-2x molinezje z pop.obsady

-3x kirysek (bedzie 6)

-2xhelenki

filtr mógłbyś zmienić na np. zewnętrzny jeśli masz kase, ten dużo miejsca zajmuje.

Dokup może jakiś zwarty korzeń a ten co masz daj tak jakby spływał z góry, wtedy tą gałęzatkę możesz dać na ten zwarty korzeń. Akwarium ładne, żwirek jakby mi się wydawał za duży. Trawnika tam nie posadzisz. Nic mi nie pozostaje jak czekać na dalsze losy akwarium. Powodzenia życzę :D:) xD

Własnie korzonka bym nie chciał wole dokupic roslin chcę krystalicznie czystą wode nie herbatke, żwir wiem troche za duża granulacja :zamieszany: roslin mało niestety w zoologu jest więcej doniczkowych niż akwariowych mały wybór a oswietlenie wystarczy czy tą zwykłą też wymienic???Czekam na wasze opinie :geek:

No Ty czekasz na Opinie A My czekamy na rozwoj :D

No pasowalaby jeszcze glosia czy heniek :D

Jak to galezie wierzby?

Tak są to galązki zywe wieżby 4 razy gotowane raz w soli i 4 razy suszone toną i nie barwią wody. A co do glosi to raczej nie ze względu na zbyt dużą granulacje za słabe swiatło i ze u mnie w zoologach nie mają tego typu trawniczków

4 razy suszone

:D hehe:P

fajnie zabrzmialo :P

no a jak z wilgocia?

i ile czasu byly suszone? bo moze i ja sie skusze :)

he he :D chodziło mi ze gotowanie suszenie wystarczy 1 noc i tak wykonac czynnosc 3-4 razy toną po 2 dniach moczenia toną i nabierają kolorku ;) oczywiscie można włożyc korzonek barwiący z akwarium pusci swoje barwniki i zabarwi gałązki i bedzie git polecam wieżbe :!:

Mam pytanie dla znawców gdzie najlepiej zamontowac swietlówke sylwania grolux na przód czy tył :?::?::?:

Świetlówki dla roślin zwykło się montować z tyłu - tam przeważnie jest najwięcej roślin w baniaku.

Świetlówki dla roślin zwykło się montować z tyłu - tam przeważnie jest najwięcej roślin w baniaku.

...a z kolei z przodu z reguły rosną niskie rośliny trawnikowe o wysokich wymaganiach świetlnych, do których dociera mniej światła z powodu strat "po drodze". Krótko mówiąc, jest szkoła otwocka i szkoła falenicka ;)

a tak w ogóle to po co tu światło dodawać jak masz same rośliny cieniolubne?? :zamieszany:

no chyba że marzy się tu komuś trawnik :P

...a z kolei z przodu z reguły rosną niskie rośliny trawnikowe o wysokich wymaganiach świetlnych, do których dociera mniej światła z powodu strat "po drodze". Krótko mówiąc, jest szkoła otwocka i szkoła falenicka ;)

Ja mam tak... Z tyłu mam Opti Natural a z przodu Opti Plant, za niedługo przyjdą nowe roślinki i mam zamiar dorobić się trawniczka... z Tyłu będzie rósł głównie nurzaniec- on sobie do światła sięgnie a trawniczek nie wielką ma siłę przebicia, więc twierdze, że to najlepsze rozwiązanie.

Bardzo ładnie ;) Ale.......więcej roślin daj i poprzesadzaj te roślinki troche bo jest zbyt symetrycznie ! ;)

w niedługim czasie dokupie kilka roslin na tył i przód ;) po zamontowaniu swietlówki Sylvania grolux gałązki zmieniły kolor na róż.

Czy przy takim oswietleniu moge podawac co2 z bimbrowni czy nie ma potrzeby :roll:

Pierwszy tydzien od restartu i masakra pojawjają sie glony takie małe włoski oswietlenie standardowe 2x18 8godz dziennie obrastają anubiasa i cryptokoryny czy kosiarki dadzą sobie rade z tego rodzaju glonami :?:

Masz za słabe oświetlenie.

Nie zgadzam się, Przy każdym oświetleniu warto udostępnić węgiel roślinom - to ich podstawowy 'materiał budowlany'. Nawet w zbiornikach LT CO2 jest dostarczane - przez to, że pozwala się zielsku wyrosnąć ponad taflę wody i pobierać CO2 z atmosfery. Inną kwestią jest ilość sztucznie podawanego CO2 przy świetle , które ogranicza wzrost, a tym samym pobieranie wszystkich składników pokarmowych.

Masz za słabe oświetlenie.

Nie zgadzam się, Przy każdym oświetleniu warto udostępnić węgiel roślinom - to ich podstawowy 'materiał budowlany'. Nawet w zbiornikach LT CO2 jest dostarczane - przez to, że pozwala się zielsku wyrosnąć ponad taflę wody i pobierać CO2 z atmosfery. Inną kwestią jest ilość sztucznie podawanego CO2 przy świetle , które ogranicza wzrost, a tym samym pobieranie wszystkich składników pokarmowych.

Ja jak kiedyś tu komuś coś podobnego napisałem to zostałem opitolony

Pojawił się następny problem maleńkie białe glistki ok 1 / 2m pełzają po szybie akwarium co to jest i jak to zwalczyc.Prosze o szybką pomoc :(

pewnie wypławki - możesz usuwać mechanicznie jak cie to wnerwia - ale z tego co pamiętam to po czasie samo znika i pojawia się w niedojrzałych zbiornikach lub w takich z zachwianą równowagą

Ok dzięki w piątek końcowy efekt neonkarium i neonki w roli głównej :D