Skocz do zawartości

[112l] neonkarium (końcowy bałagan str....3)


KAMIL666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AKWARIUM: start 11.02.2010 dojrzewa jeszcze nie skończone czekam na opinie :D

-112L

TECHNIKA:

-Aquael fan 2 plus

-Grzałka 100W z termostatem

OŚWIETLENIE:

-1x18W Daylight 6500K i 1x18 sylvania grolux+odbłysnik(taśma)

NAWOŻENIE:

- aqua gainer

- nawóz w płynie sera florena

DEKORACJE:

-gałęzie wierzby

-Czarny bazalt

ROŚLINY: - nurzańce

- anubias niski

- anubias loacentowaty

- 3x gałęzatka

- kryptokoryna wendla

- kryptokoryna zwartka

- żabienica olocetowata

 

OBSADA w planach :

-15x neon inessa

-2x kosiarka

-2x molinezje z pop.obsady

-3x kirysek (bedzie 6)

-2xhelenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr mógłbyś zmienić na np. zewnętrzny jeśli masz kase, ten dużo miejsca zajmuje.

Dokup może jakiś zwarty korzeń a ten co masz daj tak jakby spływał z góry, wtedy tą gałęzatkę możesz dać na ten zwarty korzeń. Akwarium ładne, żwirek jakby mi się wydawał za duży. Trawnika tam nie posadzisz. Nic mi nie pozostaje jak czekać na dalsze losy akwarium. Powodzenia życzę :D:) xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie korzonka bym nie chciał wole dokupic roslin chcę krystalicznie czystą wode nie herbatke, żwir wiem troche za duża granulacja :zamieszany: roslin mało niestety w zoologu jest więcej doniczkowych niż akwariowych mały wybór a oswietlenie wystarczy czy tą zwykłą też wymienic???Czekam na wasze opinie :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he :D chodziło mi ze gotowanie suszenie wystarczy 1 noc i tak wykonac czynnosc 3-4 razy toną po 2 dniach moczenia toną i nabierają kolorku ;) oczywiscie można włożyc korzonek barwiący z akwarium pusci swoje barwniki i zabarwi gałązki i bedzie git polecam wieżbe :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki dla roślin zwykło się montować z tyłu - tam przeważnie jest najwięcej roślin w baniaku.

...a z kolei z przodu z reguły rosną niskie rośliny trawnikowe o wysokich wymaganiach świetlnych, do których dociera mniej światła z powodu strat "po drodze". Krótko mówiąc, jest szkoła otwocka i szkoła falenicka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki dla roślin zwykło się montować z tyłu - tam przeważnie jest najwięcej roślin w baniaku.

...a z kolei z przodu z reguły rosną niskie rośliny trawnikowe o wysokich wymaganiach świetlnych, do których dociera mniej światła z powodu strat "po drodze". Krótko mówiąc, jest szkoła otwocka i szkoła falenicka ;)

 

 

Ja mam tak... Z tyłu mam Opti Natural a z przodu Opti Plant, za niedługo przyjdą nowe roślinki i mam zamiar dorobić się trawniczka... z Tyłu będzie rósł głównie nurzaniec- on sobie do światła sięgnie a trawniczek nie wielką ma siłę przebicia, więc twierdze, że to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za słabe oświetlenie.

Nie zgadzam się, Przy każdym oświetleniu warto udostępnić węgiel roślinom - to ich podstawowy 'materiał budowlany'. Nawet w zbiornikach LT CO2 jest dostarczane - przez to, że pozwala się zielsku wyrosnąć ponad taflę wody i pobierać CO2 z atmosfery. Inną kwestią jest ilość sztucznie podawanego CO2 przy świetle , które ogranicza wzrost, a tym samym pobieranie wszystkich składników pokarmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za słabe oświetlenie.

Nie zgadzam się, Przy każdym oświetleniu warto udostępnić węgiel roślinom - to ich podstawowy 'materiał budowlany'. Nawet w zbiornikach LT CO2 jest dostarczane - przez to, że pozwala się zielsku wyrosnąć ponad taflę wody i pobierać CO2 z atmosfery. Inną kwestią jest ilość sztucznie podawanego CO2 przy świetle , które ogranicza wzrost, a tym samym pobieranie wszystkich składników pokarmowych.

 

Ja jak kiedyś tu komuś coś podobnego napisałem to zostałem opitolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...