Skocz do zawartości

Prosze o porade


Daroszy1993
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:help:Akwa

120L

1x grzałka

2x filtry

1x napowietrzacz

Ryby

1x skalar (bardzo spokojny)

1x dianema

2x pyszczki yellow

2x pielegnice ramireza

2x glonojady

6x brzanek różowych welniastych

 

Chciał bym jeszcze mieć 2/1 pielegnice papuzie czy dalo by rady, a poprosze o porade co bym mógł zmienic (dodać odjąć do akwa) w wystroju :help::help::help:

post-4583-13685158353328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:help:Akwa

120L

1x grzałka

2x filtry

1x napowietrzacz

Ryby

1x skalar (bardzo spokojny)

1x dianema

2x pyszczki yellow

2x pielegnice ramireza

2x glonojady

6x brzanek różowych welniastych

 

Chciał bym jeszcze mieć 2/1 pielegnice papuzie czy dalo by rady, a poprosze o porade co bym mógł zmienic (dodać odjąć do akwa) w wystroju :help::help::help:

powiedzcie mi jakie ryb odjąc/dodac i co zmienic jeszcze ,a zamiast zamku teraz sa 2 korzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

 

-oddaj skalara, dianemę, pyszczaki

- jeśli chcesz zostawić brzanki zrób z akwarium brzankarium (zobacz akwarium juchy |jucha|)

- jeśli nie to kupiłbym stado neon/razbora/danio itp. (patrz temat w dziale ryby, o stadnych rybach)

- glonojady jakie?

- pielęgnice papuzie nie na takie akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty nie kupuj sobie tych pielegnic to bardźo zły pomysł , zapomniałam ilo litrowe masz akwa ,tak duźe pielegnice potrzebują duoż miejsca do pływania , masz za małe akwa

 

ryby mogą byc takie jakie są ( oprócz skalara) chyba że sie biją to musisz ktoreś z nich oddać a jeżeli nie to moźesz sobie je zostawić i dokupić sobie nowe rybki i roślinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na te litery: SKALAR/Y NIE NADAJĄ SIĘ DO 120L! :roll::roll:

 

I lepiej uważaj kropeczka, bo za takie rady to możesz dostać takiego bana że się nie pozbierasz.

 

 

Ps. Przepraszam może mnie poniosło, w końcu nie ja tu decydują kto ma bana a kto nie,

ale po prostu nie znoszę ludzi którzy się nie znają i radzą źle, co kończy się katastrofalnie.

Było już wiele przypadków na forum, że słuchano rad niedoświadczonych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie będę doradzać, bo jak na razie dużo czytam, ale z praktyką u mnie kiepsko. Mam pytanko/a, do Daroszy1993.

Masz bardzo fajne akwarium - 120l - pewnie nie jeden forumowicz Ci wielkości zazdrości. Co planujesz z nim zrobić? Zostawić go na takim poziomie jaki jest obecnie? Jeżeli tak to nie rozumiem twoich pytań na forum. Masz spokojnego skalara którego nie chcesz uwolnić - ok. Twoja sprawa. Dokup jeszcze papuzie i miej to wszystko w du...

Jeżeli chcesz żeby to akwarium naprawdę ładnie wyglądało (bo jak na razie z twojego akwarium podoba mi się tylko jasny żwirek - ale to moje odczucie) to posłuchaj rad starszych (stażem) akwarystów - nie mówię o kropeczka210 bo jej wypowiedzi są naprawdę mało edukacyjne.

 

Jeżeli już się zdecydujesz na coś to zastanów się ile czasu i kasy chcesz poświęcić na to hobby.

Potem zastanów cię jakie chcesz mieć akwarium. Do wyboru między innymi malawi, BW czy wolisz roślinne (bardziej czy mniej zarośnięte)... Jeżeli już coś wybierzesz to zacznij o tym czytać - żeby mieć ogólne pojęcie, a jeżeli czegoś nie będziesz wiedział, nie będziesz rozumiał i zadasz konkretne pytanie, to posypie się lawina odpowiedzi, ale jeżeli wcześniej się nie przygotujesz do zadawania pytań to zostanie echo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...