Skocz do zawartości

Wnioski? Urządzam akwarium tak jak trzeba. Porady?Poproszę:)


Rekomendowane odpowiedzi

A więc kochani, po przeczytaniu wielu tematów, po dodaniu kilku postów, czyli ogólnie po zgłębieniu wiedzy akwarystycznej doszłam do wniosku, że popełniłam kilka błędów.

 

W tym momencie moja obsada wykazuje podtrucie się azotanami (dzięki przerybieniu mojego autorstwa), właśnie dokonałam podmianki około 20% odstanej wody, zamówiłam dodatkowy filtr zewnętrzny i planuje zmianę obsady na pasującą.

 

:!: Po cichutku dodam, że gdyby ktoś, ze Szczecina chciałby przygarnąc a najlepiej wymienić swoje rybencje na stadko żałobnoczek, gupików, gurami i platynkę to będzie super ;):!:

 

Jeżeli uda sie pomyślnie umieszczenie rybek w nowym "domku" pozostanie akwarium z piskorkami, krewetką filrującą i kiryskami. Reszte dodamy z czasem, po Waszych cennych poradach.

 

Dodam, że rezygnuję z OKROPNYCH SZTUCZNYCH ROŚLIN i już jutro, tj. 08.02.10 bedę szczęsliwą posiadaczka następujących roślin:

Hygrophila polysperma (nadwódka) sztuk 5

Hygrophila rosanervic sztuk 2-3

Vallisneria americana 3-4szt

Microsorium wildenov 2 szczepki

Mech Taiwan porcja 5cmx5cm

Moczarka 3szt

Heteranthera 3-4szt

Rotala rotundifolia 2-3szt

 

Jeżeli wystąpiła literówka w nazwach-wybaczcie.

 

Kupuje również korzeń, który planuje umieścić na środeczku baniaka.

 

Podsumowując:

 

Akwa: 60L

:arrow: Napowietrzenie

:arrow: Oświetlenie : 1x15W

:arrow: Filtr wewnętrzny: Aqua Fan Mini

:arrow: Filtr zewnętrzny(zamówiony): HBL-501, kaskadowy 400l/h

:arrow: Podłoże: AquaEL Acti Substrate+żwirek kwarcowy

 

Liczę moi drodzy na pomoc w kwestii ustawienia roslin i ogólnych porad pt. Co mogłabym tu zrobić, żeby było dobrze?

 

Z góry bardzo dziękuję :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że chcesz zmienić obsade, ja bym proponował 5 otosków, 1+1 ramirezy, 10 neonków. Poczytaj o roślinach ciemnolubnych bo inne bedą Ci gniły przy standardowym oświetleniu, chyba że dodasz drugą świetlówka 15W to będzie 0.5W/L to już lepiej. Czeka Cie dużo pracy, powodzenia i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...