Jump to content
Sign in to follow this  
Martaa

świderki - dadzą radę?

Recommended Posts

W moim 60 litrowym baniaku mam bardzo zasyfione podłoże, odmulanie już nie pomaga. Czy mogę kupić do tego akwarium ok. 4 świderki? Czy dadzą radę odczyścić akwa? Podłoże - żwirek kwarcowy o średnicy 1-3 mm.

Czy 4 sztuki wystarczy na początek? Po jakim czasie zauważę efekty ich działalności?

Nie rozumiem pytania świderki są na glony i na zapobieganie strefy bez tlenowej w akwarium kupisz 3 czy 4 a za miesiąc będzie plaga

Świderki nie jedzą odchodów

Świderki są na glony? Słyszałam, że żyją w podłożu i jedzą opadnięty pokarm, obumarłe liście, odchody. A akwa zasyfione mam chyba odchodami. :)

jedzą opadnięty pokarm, obumarłe liście, odchody.

pokarm tak , liście też ale odchody z tego co mi wiadomo to nie ;)

Odmulaj dno co tydzień intensywnie i nie bedzie odchodów .

Przecież napisałem że są na strefę bez tlenową ale że jedzą gówienka to pierwsze słyszę ale np.na opadnięty pokarm każdy ślimak się skusi >Myślisz że jak kupisz świderki to nie będziesz musiała odmulać dna to się mylisz

Dno cały czas odmulałam intensywnie co tydzień.

A i tak kupię ze 2 na tą strefę beztlenową. A jak w ogóle poznać, że ona się u mnie wytworzyła?

Najgorsze jest to, że te odchody są na samym dole żwirku. Polecicie mi coś?

Akwarium mam mocno przerybione (wina gupików). Rybki jutro planuję oddać.

A czemu nie napiszesz jakie masz dokładnie ryby no prawda gupiki potrafią narobić sobie młodych co skutkuje zbyt dużą ilością ryb w akwarium

20 x dorosły gupik (z tym to tragedia jest, w 25 L jest jeszcze 10 sztuk narybku) (oddaję prawie wszystkie, zostawiam harem 1+2)

7 x neon innesa

4 x kirysek panda

Dno cały czas odmulałam intensywnie co tydzień.

A i tak kupię ze 2 na tą strefę beztlenową. A jak w ogóle poznać, że ona się u mnie wytworzyła?

Najgorsze jest to, że te odchody są na samym dole żwirku. Polecicie mi coś?

Bardzo przepraszam za post pod postem, ale potrzebuję naprawdę szybkiej odpowiedzi na moje 2 pytanka. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this