Jump to content

Skalarki a Paletki :) :)


shaniqa10
 Share

Recommended Posts

W tych Twoich 100L na pewno nie. A w przypadku kupienia przez Ciebie 200L również nie zdecydowałabym się na takie połączenie. Paletki wyglądają ładnie w swoim własnym towarzystwie. Poza tym nie wiadomo jak zareagowały by skalary(które są z natury agresywne -zwłaszcza w czasie tarła) na delikatne paletki. No i upodobania co do parametrów wody tych ryb są trochę różne...

Link to comment
Share on other sites

Można pod warunkiem,że są dobrze odrobaczone.

Ja jednak nie polecam.Skalary poprostu straszą paletki.Szczególnie ma to znaczenie przy karmieniu.Skalar "stołuje" się gwałtownie a paletki płoszą się wtedy i nie chcą jeść.

Właściwie to cały czas były jakby lekko zestresowane-kiedyś trzymałem razem przez krótki czas ale zrezygnowałem(skalary oddałem znajomemu)

Link to comment
Share on other sites

aha szkoda :( paletki i skalary to moje ulubione rybki :) ale cóz najwazniejsze jest dobro paletek :) a co byscie mi polecili ( jak bede miała 200 l ) ...tylko nie neonki bo miałam 12 i zostały 4 bo za ciepła woda az 28 czasem 30 stopni...:) najlepiej były by jakies większe rybki :) Piszcie swoje propozycje :)

A i dodam jeszcze że w sklepie akwarystycznym w którym kupowałam moje paletki było akwarium 200 l z bardzo wielkimi paletkami i bardzo duzymi skalarami i teraz sie własnie zastanawiam czy te paletki były przez nie zastraszane ????..niestety nie na sprzedaż te paletki i skalary...:( :(

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...