Skocz do zawartości

propozycje obasadzenia nowego akw 216l


seboss80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziś zalałem akwarium posadziłem roślinki włączyłem filtr, grząłke i myśle nad obsadą motyw akwarium skalny

zastanawiam się nad:

20 Neonków

6 załobniczek

2 zbrojnik niebieski

ok 5 Melanochromis Maingano Pyszczak Malawii lub ( jakieś podobne)

ok 6 Molinezji

chciałbym jakieś 2 raczki małe które nie atakują ryb i nie niszczą roślin może Cambarellus Patzcuarense ORANGE co sądzicie?

i bardzo mi się podoba sum rekini ( młot) czy mogły być bezkonfliktowo z taką lub podobną obsadą

 

może macie własna propozycje obsady?

i czy jakieś kraby by się nadawały do tego towarzystwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 Neonków-Więcej. Z 30-40.

6 załobniczek-To rybka stadna. W takim akwarium można zrobić 2 ławiczki po 15-20 sztuk ale lepiej zrobić jedną, większą. 20 żałobniczek/30-40 neonów

2 zbrojnik niebieski-Lepsze otoski. Zbrojniki rosną a gdy są duże to już nie czyszczą np. roślin.

5 Melanochromis Maingano Pyszczak Malawii lub ( jakieś podobne)-Nie wypowiadam się bo nie znam.

6 Molinezji-Ok. Ale szybko zapełnią akwarium. Lepsze platki bo mniejsze. ;)

Sum Rekini-Z tego co wiem to ryba stadna min. 5-6 sztuk a na to akwarium tak 500-600l. ;) Są poza tym bardzo ruchliwe.

 

Pamiętaj że akwarium powinno stać min. 2 tygodnie z włączonym sprzętem i wytwarzać te... bakterię. Dopiero później wpuszczaj ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z tej obsady ok tylko nie pyszczaki i molinezje (nie radze bo ci się szybko rozmnożą i będziesz miał problem z pozbyciem się ich ) , dokup 10 kirysków jakiś . Ten raczek chyba może być ( zapytaj użytk. 3promile ,on takiego ma)

Sum rekini nie ponieważ zje ci inne rybki ;)

Kraby są wodno-lądowe i roślinki by potraktowały jako pokarm tak więc też nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...