Skocz do zawartości

Filtr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chcę zakupic akwarium 200l 100x40x50 cm.

Mieszkam w kawalerce, więc akwarium będzie stało 3 metry od łóżka. I tutaj właśnie chcę zapytac, gdyż postanowiłem do tego akwarium kupic filtr aquael unifilter 1000 uv. Czy ktoś posiada takowy??? Czy wystarczy taki do akwarium i czy nie jest za głośny. Nie zabardzo chcę filtr zewnętrzny ponieważ nie mam na niego tyle pieniędzy (ok. 300 zł), pozatym wymyśliłem sobie, że wewnętrzny jest bezpiczniejszy i cichszy. Może się mylę, ponieważ swoją przygodę z akwarystyką skończyłem 15 lat temu i wtedy filtry zewnętrzne były archaiczne. Jednak moja miłośc do akwarium, czyli początków życia na ziemi została i dlatego postanowiłem na nowo miec akwarium. Proszę też powiedziec mi czy przy takim filtrze stosowac jakąś kurtynę powietrzną czy nie???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest dokładnie na odwrót ;)

Zewnętrzne oferują kilka razy lepszą filtracje, możliwość instalowania różnych wkładów filtracyjnych i co więcej bezgłośną prace ;)

 

Do 300zł spokojnie kupisz już jakiś kubełek.

A do 100zł kaskadę fzn3 która też sprawdzi się doskonale ;)

W tej sytuacji możesz odpuścić sobie wewnętrzne, technika poszła do przodu zarówno jak chodzi o wydajność jak i design filtrów zewnętrznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się ale trzeba wyciąć mały otwór. Jak zrobi się to z tyłu lub z boku to wygląda to estetycznie, a filtracja lepsza niż przy wewnętrznym - warto ;)

Chyba że wolisz kubełek, ale to już troszkę większy koszt ;)

 

Co do głośności, mam troszkę słabszy model [fzn2] w akwarium koło łóżka i jest praktycznie nie słyszalny - spokojnie można przy nim spać ;)

 

Natomiast co do obsady, kilka rad ;)

-Przy skalarach lepiej zdecydować się na neony czerwone, mniejsza szansa że kiedyś padną ich łupem ;)

-W 200l wystarczą w zupełności dwie parki skalarów ;)

-Bojowniki najlepiej trzymać w haremach, ale nie wiem jak zachowają się wobec skalarów...

-Kiryski to ryby stadne, min 6 sztuk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko czytałem, że neony czerwone mają większe wymagania co do jakości wody. A co do sprzętu to muszę wszystko pooglądac bo jeszcze nie mam nic kupione. Przyjadę do Was do Krakowa na giełdę, jak tylko dostanę wypłatę i ta zamierzam kupic zbiornik, szafkę, oświetlenie i w sumie wszystkie inne rzeczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...