Skocz do zawartości

Jaki filtr lepszy zwenętrzny czy wewnętrzny?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wodą bardzo szybko mętnieje, akwarium mam ok.8mies. ma 112l i mam ok.25 rybek.

Mam filtr który był w zestawie nazywa się HEILA wewn.Na początku było jako tako ale od jakiś 3 mies. woda jest okropna filtr czyszczę ok co 2-3 dni bo inaczej woda taka że mało co widać.

Proszę poradźcie mi coś. Czy filtr zewnętrzny jest znacznie lepszy? Bo bazując na cenach to powinien ale jak w praktyce?

Rybek raczej nie przekarmiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wodą bardzo szybko mętnieje

myślę że jest to nie do końca jasne dla mętnej wody uważam że nie ma najmniejszej potrzeby czyścić filtr, a wręcz jeszcze gorzej :arrow: 2-3 miesiące nie dni,czyścimy kiedy zauważymy spadek jego wydajności i to może być problem.

Również 25 ryb, właśnie jakich, skalarów czy neonów,bo to jest też zasadnicza różnica.

Ja mam też 112l i odczułem bardzo tą różnie, ale nie ma to nic wspólnego z mętnieniem wody tylko szybkim zanieczyszczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy zew. lepszy od wew.nie ma co spekulować przy takim litrażu.Myślę,że dobra by była jakaś kaskada,albo wew.tyle że wielokomorowy.Chodzi mi o to żeby oprócz wkładów gąbkowych było też miejsce na ceramikę.Woda w akwarium oprócz zanieczyszczeń mechanicznych posiada też zanieczyszczenia biologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...