Skocz do zawartości

ryby ławicowe


szymek1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam akwa 240l 2 dni temu zacząłem wpuszczać rybki . Narazie jest to 6 kirysków i 11 neonów innesa(docelowo większe stadko). rybek oczywiście będzie więcej lecz nie wprowadzam wszystkich naraz. Neonki są śliczne i zastanawiam się tak czy można wpuścić 2 ławice np 20 neonów innesa i 20 neonów czarnych lub 20 innesa i 20 razbora klinowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie chcę mieć dużo neonków bo straszliwie mi się podobają. czyli lepiej mieć 1 ławicę? ile sztuk na 240l? i czy rybki wpuszczane później dołączą się do reszty ławicy?

Lepiej jedną a efektowną czyli około 40 neonków ;)

Tak dołączą bo to ten sam gatunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. bedzie więcej rybek (otoski, prętnik, p.amireza,jakis wegorek, żabka) tylko z dostępnością rybek w lokalnym sklepie zoologicznym jest słabo i trochę mi zajmie dobranie całej obsady ( do tego drogo neon 4 zl ). czyli ile do takiej obasy mogę wpuścić neonków? 40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś wielkiej różnicy między nimi nie ma więc będzie ławica innesa ( 30 sztuk). kupiłem je bo w moim zoologicznym nie było i raczej nie bedzie czerwonych. piękne rybki. czym je najlepiej karmić? narazie daje i m płatki z tropikala ichtio vit. ile razy dziennie karmić? wystarczy raz? bo pracuje od 7-17 a rano światło jest zgaszone bo wieczorem lubię pooglądać rybki więc na razie rano nie karmie tylko 1 raz wieczorem. wystarczy? dawać im jakiś inny pokarm jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz różnicy nie widać, ale jak podrosną to czerwone będą sporo większe od innesek [i jak będziesz je miał razem w akwa to zauważysz różnice w ubarwieniu, no i jak już mówiłem w jednogatunkowym stadzie czuć się będą lepiej] - ale zrób jak wolisz ;)

 

Jak to nie problem to karm też rano.

Jak karmisz wieczorem to pamiętaj żeby jakąś dłuższą chwile przed zgaszaniem światła ;)

 

No i polecam ;) :

search.php?keywords=czym+karmi%C4%87+neony&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...