Skocz do zawartości

Glony na roślinkach???


katarzyna-b1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM PONOWNIE, usunołem tą roslinę, troche to spowolniło rozwój tych glonów ale na krótko teraz atakuja trawkę, aktualnie czekam za swietlówka i szukam statecznika o wiekszej mocy, o dodaniu drogiej nie ma mowy ale znalazlem z firmy JUWEL ktora jest tej samej długosci co aktualna o wiekszej mocy 24W higligt natural, mam nadzieje za pomoze, instaluje w poniedziałek więc zobaczymy. pozdrawiam

sama zmiana oswietlenia nie pomoze tylko jeszcze bardziej zacheci glony do rozwoju. jest to nastepne zachwianie rownowagi w zborniku.juz pisalem w podobnym poscie o krasnorostach wiec zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ja nadal czekam na swietlowke :( moze jutro , w przerwie swiatecznej zauważylem że moja aktualna swietlówka pokryła sie cos wrodzaju kamienia, umyłem i zauważylem ze ów glony przestały sie rozwijać, rosliny rosną choć wciąż na nich są te zielone kropki. ogolnie te moje kropki nie wygladaja na krasnorosty. sprobuje zrobic lepsze zdjecie do waszej ekspertyzy . pozdrawiam

a jezeli chodzi o ten prad wody to jak niby mam go zmniejszyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, swietlówka zainstalowana, teraz mam moc 24W, z odblaskiem, kolory rybek i roslin bez porownania o wiele ładniejsze.

zrobiłem doswiadczenie z tym zaciemnieniem tylko w troche inny sposób, gdyż wyciagnełem wszystkie rosliny do pojemnika z woda z akwarium i wstawilem w kompletnie ciemne i cieple miejsce podmienialem im troche wode i po trzech dobach wsadziłem z powrotem do akwarium, w którym posprzatałem, odmuliłem dno, powymieniałem filtry, oprocz biologicznego, wymieniłem wodę w 75%, wyczysciłem pompke i grzałke, poprostu na błysk sprzatanko.

zauwarzyłem że glony zaczeły sie osadzać na pojemniku przy lustrze wody, a na roslinkach tak jakby troche ich ubyło, widzę ze moje wyżeracze buszuja w roslinach, wiec moze to cos pomogło, zobaczę po kilku dniach jakie są skutki?

 

pozdrawiam

jak zauwaze jakies zmiany to dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po kilku dniach obserwuje ze glony sie nie rozwijaja a rosliny bardzo powoli dochodza do siebie, dzis kupie kosiarke jak bedzie i nowe roslinki, zobaczymy co bedzie dalej w tej chwili nie wiem co jednoznacznie pomogło, a moze wszystko razem ?

 

 

dozuciłem jedną roslinkę zeby miec porownanie, kosiarka tez jest, zobaczymy co bedzie dalej

pokuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...