Skocz do zawartości

[240l] ogólne - aktualizacja str. nr 8.


Ktoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piekne pictusy!

 

Ja rozumiem, że chcesz być oryginalnym, ale to tło to naprawdę masakra - może to tak wygląda na zdjęciu, ale szpeci akwarium bardziej niż ceramiczny nurek.

 

Zarys aranżacji jest na plus, dodałeś ładne łupki, a skalary rzucają się w oczy, ale nie przytłaczają zbiornika.

Jak rośliny pójdą do przodu, to bedzie super, ale ja dałbym coś na tafle - chcesz ceratopterisa ? Za ok. 2tygodnie mogę Ci podesłać troche tego, ale musisz zapłacic tylko za wysyłke.

Wklej z łaski swojej zdjęcie całej "scianki" przy której stoi baniak. Chętnie zobacze jak to wszystko się komponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęcia ze ścianą to postaram się zrobić po powrocie do domu. Przy tle to może to też tak wyglądać bo obecnie pali się 2x39 i 1x54w. Przy braku nurzańca który "ściemniał" wodę daje ostro po oczach. Co do roślin pływających są (tylko ze malutkie) cryptoloryny. U mnie dorastają niecały metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley, oto fotka specjalnie dla ciebie. Na razie na akwarium jest w miarę posprzątane, bo jeszcze nie było czasu tam nic na kłaść

Dołączona grafika

 

i zdjęcie z wyłączoną świetlówką 54w

 

Dołączona grafika

 

Doszła blyxa,, więc pewnie dzisiaj ją zakopię. Na trawnik chyba pójdzie elosiek ze względu iż z trawnikowych ma chyba jeden z najgłębszych system korzeniowy, a to przy mojej piątce bandziorów ma duże znaczenie. Mówicie że manado jest lekkie. U mnie inesówa potrafi AS podnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szukając taczki w ogrodniczym znalazłem elośka. pudełko plastikowe jak od sadzonki kwiatków po 6 zł. Dzisiaj już mi się nie chciało tego sadzić ale pewnie jutro będzie trzeba. Więc z roślin nic raczej więcej nie będzie, ale to czas pokaże. Z dekoracji dojdą jeszcze kokosy i kilka kryjówek dla kakadu i pictusów. Będę się starał to jakoś ukryć ale nie wiem czy dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba,ani tło ani to że za cenę oryginalności nie chcesz go zmienić reszta też pozostawia sporo do życzenia więc nie wiem nad czym te recenzje typu "świetnie się zapowiada" temat ma już jakiś czas i aż 9 stron a akwarium jak dla mnie wygląda na zaczątek czegoś tam.

Sorka Leszek,nie prowokuję kłótni,nic podobnego wyrażam tylko swoje zdanie.

Ładne masz lignity z nich coś można by było ładniejszego ułożyć.

Nurzaniec też rzadki i rozwalony na zbyt dużej przestrzeni,korzenie raczej do mniejszego akwarium się nadają są małe lepiej może jeden wielki gnat i kilka mniejszych po 2 stronach.

Wybacz że tak ostro już dawno miałem coś napisać takiego mam nadzieję że Cię nie uraziłem jeśli tak to mój post zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba,ani tło ani to że za cenę oryginalności nie chcesz go zmienić reszta też pozostawia sporo do życzenia więc nie wiem nad czym te recenzje typu "świetnie się zapowiada" temat ma już jakiś czas i aż 9 stron a akwarium jak dla mnie wygląda na zaczątek czegoś tam.

Sorka Leszek,nie prowokuję kłótni,nic podobnego wyrażam tylko swoje zdanie.

Ładne masz lignity z nich coś można by było ładniejszego ułożyć.

Nurzaniec też rzadki i rozwalony na zbyt dużej przestrzeni,korzenie raczej do mniejszego akwarium się nadają są małe lepiej może jeden wielki gnat i kilka mniejszych po 2 stronach.

Wybacz że tak ostro już dawno miałem coś napisać takiego mam nadzieję że Cię nie uraziłem jeśli tak to mój post zniknie.

Tło taki jest i zostanie, mi ono pasuję.

Wybacz, ale akwarium ma tydzień, a dokładnie za 2h będzie miało tydzień.

 

Każdy ma swoje zdanie i nikt nie ma zamiaru się kłócić (chyba).

 

Wiem ze mam ładny lignit, ale on jest w drugim akwarium. W tym nie ma tam ani grama.

Fakt, nurzańca jest bardzo mało w porównaniu do tego co było wcześniej, ale specjalnie tyle zostawiłem mając nadzieję że ten chwast w niedługim czasie zarośnie mi część szyby. Korzenie by miały problem znaleźć się w mniejszym akwarium, bo mam problem wcisnąć go do swego 240.

 

W sumie każde świeże akwa wygląd ... jak niedorobione. Co się dziwić. Mam nadzieję że w najbliższym czasie dojdę z aranżem do momentu w którym nie będę chciał nic zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

gg, mam nadzieje że nurzaniec teraz ci się spodoba.

Dołączona grafika

Wybaczcie, ale zdjęcie jest robione tel więc jakość zostawia sporo do życzenia. W najbliższym czasie czeka mnie:

- umycie przedniej szyby (i od środka i z zewnątrz)

- wyrwanie sporej ilości nurzańca

- przycięcie nurzańca od góry

- przycięcie elośka

- wyłapanie Mandi mały i ich zamrożenie

- poprzesadzanie roślin na prawą stronę.

A teraz proszę o krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne ale wymień tło na ciemniejsze

A co wy macie do tego ciemnego tła. Czy wszystkie akwa muszą wyglądać tak samo??????????? Ciemne tło, bazalt, neony???? No bez jaj. Z łaski swej odstosunkujcie się od tła - nie zostanie zmienione!!!

 

mam pytanie co to za rybe te duże które są na zdjęciu z mętną wodą(str.8) ;)

Pimelodus pictus - zwany też mandi mały. Jeżeli chcesz mam 5 do oddania, ale potrzebują dużego akwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...